main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves osaleb talverallil kaardilugejana

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
28.01.2024
09:56

Möödunud aastal Otepää talverallil esmakordselt meistrivõistlustel lumistes oludes võistelnud Planken on stardis ka tänavu, kuid kuna tema kaardilugeja Taavi Lassmann peab töökohustuste tõttu etapilt kõrvale jääma, siis võtab 16aastase noormehe kõrval koha sisse 2022. aasta juunioride maailmameister Robert Virves, vahendab ralli.ee.

„Põhiline eesmärk on õppida Virvese kogemuse pealt juurde ja koguda koos väärtuslikke kilomeetreid, mida analüüsida. See on ideaalne võimalus sõita koos terve ralli, sealhulgas nii rallieelne ettevalmistus kui ka testipäev. Tänases konkurentsis on oluline ka väiksemad detailid läbi mõelda ja enda jaoks paika saada, seda nii ettevalmistuses, sõidutehnikas, kui ka legendisüsteemis. Mul on väga hea meel, et tal oli võimalus oma nõu ja jõuga meiega Otepää talveralliks liituda,“ sõnas Planken põneva kogemuse eel.

Robert Virvesele pole võistlustingimustes kaardilugeja töö esmakordne kogemus, sest saarlane luges möödunud aastal Saaremaal kaarti Ott Tänakule.

„Minuga võeti ühendust ja anti teada, et Joosepi kaardilugeja ei saa Otepääl võistelda ning uuriti, et kas ma oleks valmis neile appi minema. Kuna ma ise ei saanud sõitma minna, siis otsustasin, et aitan neid. Loodan, et jõuame ühes tükis finišisse ja et minu taha midagi ei jää. Loodetavasti saab Joosep sellelt rallilt endale ka midagi kasulikku tulevikuks,“ sõnas Virves Otepää talveralli eel.

Veel osalevad Talve rallil: Aaron Nau – Hendrik Klausson HT Motorsport BMW 316i EMV6, Joosep Ralf Nõgene – Aleks Lesk CKR Estonia Peugeot 208 Rally4 EMV4, Kevin Lempu – Hendrik Kraav OT Racing Ford Fiesta Rally4 EMV4, Karl Jalakas – Janek Kundrats Pihtla RT BMW M3 EMV6 ja Karl-Kenneth Neuhaus – Inga Reimal Thule Motorsport Honda Civic EMV8.

Otepää talveralli start antakse Tehvandi Spordikeskuse eest 2. veebruaril kell 18:30 ja finiš on samas laupäeval kell 17:34.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.