main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Timmu Kõrge. Pille Russi/Eesti Autospordi Liit

Rallimeestele meistrivõistlustelt neli medalit

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
02.11.2023
09:46

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste hooaeg 2023 sai alguses veebruaris Otepääl ja traditsiooniliselt kõlas lõppakord Saaremaal. Meistrivõistluste punkte õnnestus kuue sõidetud etapiga koguda 144 võistluspaaril.

Absoluutarvestuse EMV1 klassi meistritiitli võitis tänavu Timmu Kõrge, kellele lugesid kaarti Arro Vahtra ja Erki Pints. Maksimumpunkte kordagi välja ei sõidetud, kuid edu tõi hooaja jooksul näidatud stabiilsus.

Estonian Junior Challenge võit läks Jaspar Vaherile, kuid teise koha punktid sõitis hooaja kokkuvõttes välja Kevin Lempu.

Timmu Kõrge – Arro Vahtra/Erki Pints pidasid klassis EMV5 läbi hooaja meistritiitli nimel ägedat duelli lätlaste ekipaažiga Emils Blums – Didzis Eglitis/Ivo Pukis. Kui hooaja algul oli Kõrge tagaajaja rollis, siis kahe viimase etapi klassivõidud ja peamiste konkurentide ebaõnn andis meistritiitli saarlasele, kes oli parim ka Läti meistrivõistluste klassis LRČ5.

EMV6 klassi võitja selgus alles viimase katse finišis Saaremaa rallil. Klassi pronksmedalid võitsid Pihtla RT sõidumehed Karl Jalakas – Janek Kundrants. .

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 2023 kalendrisse kuulus kuus etappi – Otepää talveralli,  Alūksne ralli, Rapla ralli, Rally Estonia, Paide ralli ja Saaremaa ralli. Kõige vähem osalejaid 60 oli stardis Rally Estonial ja kõige rohkem 163 Saaremaal.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.