main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Purjetajad osalesid Põhjamaade meistrivõistlustel

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
01.08.2023
07:47

Lätis Kuivižu jahtklubis kogunes 269 purjetajat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Rootsist ja Taanist, et välja selgitada põhjamaade parimad purjetajad optimist, ILCA4, ILCA6, iQFOiL U17 ja iQFOiL U19 klassides.

Eestit esindas 51 purjetajat, kellest 8 olid Saaremaa Merispordi Selts/Kuressaare spordikooli purjetajad. Sõideti kokku 8 võidusõitu. Saarlastest sõitis ennast kuldgruppi Tobias Kalle, Kimmo Kalle ja Kiur Arro. Tobias Kalle võitis ka ühe finaalsõidu.

Riikide vahelises Team Race võistluses oli korraga vastamisi kaks meeskonda, kõik sõitsid kõigiga läbi. Eesti meeskonnad pandi kokku vastavalt sama võistluse kvalifikatsiooni tulemustele.

Tüdrukute meeskonda kuulusid saarlane Trinette Välisson, Sharon Peetrimäe PJK, Anna Altrov UKP, Victoria Sophia Riikoja TJK ja Isabella Nõmmik ROPK. Tüdrukud saavutasid võistluses hõbemedali.

Poiste meeskonda kuulusid saarlased Uku Vesberg ja Tobias Kalle, lisaks Marlon Münt TSJK, Mikk Bakler KJK ja Robert Kesküla KJK. Nemad said 5. koha.

Saaremaa Merispordi Seltsi tulemused

Optimist tüdrukud: 50. Trinette Välisson, 51. Miia Kubjas, 55. Anni Kubjas.

Optimist poisid: 5. Tobias Kalle, 42. Kiur Arro, 45. Kimmo Kalle, 63. Uku Vesberg, 83. Jaco Putnik.

Saaremaa Merispordi Selts

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.