Belgias sõidetud 193 km pikkusel ühepäevasõidul Elfstedenronde oli kõrges konkurentsis Evo Pro Racing rattur Oskar Nisu 17.
Oskar Nisu ülesanne oli olla lõpus olemas oma klubi sprinterile Michael Van Staeyenile. Paraku juhtus saarlasel kohe alguses väike intsident, kui ta sõitis mingist asfaldi äärest üle ja see lõi ühe lingi mingi 1cm jagu alla.
„Õnneks sain selle mingil määral ülespoole tõmmatud ja sain normaalselt lõpuni sõita,“ vahendas Oskar Nisu. „Muidu oli suhteliselt rahulik tiksumine pundis. Tõsisemaks läks asi, kui hakkasime lõpuringidele jõudma. Siis võeti hoog üles ja võitlus positsiooni pärast läks närvilisemaks.“
Umbes kolm ringi enne lõppu pandi ühel munakivi lõigul korralikult gaasi ja selle tulemusena sai mingi 20-25 meest eest ja Pro Racingul polnud seal kedagi. Varsti püüti aga jooksikud kinni ja lõppes ikkagi grupifinišiga.
„Viimasel ringil tõmbasin ise enne munakivi lõiku enda sprinteri tuule käes ettepoole ja see tõmbas mul endal jala päris happesse, aga peale munakivi lõiku suutsin õnneks koos Michaeliga veel püsida ja teda seal veidi aidata,“ rääkis Oskar Nisu.
„Kahjuks kadus ta mul seal kurvitamistega enne lõppu tagant ära, aga enne viimast kurvi (800 m enne lõppu) tuli ta kuskilt tagant ja hüüdis mind, sain aru et parem on tal hooga lasta enda ees kurvi minna ja pigem kaotan ise paar possat sellepärast. Peale kurvi pandi lihtsalt täis gaasiga lõpuni ja kuna mul oli mõne eelneva efforti pärast jalg suht tühi, siis endal seal jalga enam spurdiks ei olnud ja panin lihtsalt istukil tuules lõpuni. Michael ületas joone 14. kohaga ja ise olin 17.“
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.