Muhu Väina regatil seilati Ruhnule tiir peale

Kategooriad: Purjetamine
14.07.2021
08:21

Teisipäeval viis Loodu Invest Ruhnu ringi distants regati 115 jahti 15-miilisele ringile ümber Ruhnu saare.

ORC I grupis võttis võidu Kalevi Jahtklubist jaht Adelante kapten Andrus Luht. Minut ja 48 sekundit kaotust võitjale andis teise koha jahile Matilda 4 Jahtklubist Dago, mille roolis taanlane Joachim Aschenbrenner ja kolmandale kohale purjetas jaht Forte Kalevi Jahtklubist Jaak Jõgi juhtimisel.

ORC II grupis oli võidukas jaht Sugar Marjaliisa Umbi juhtimisel Pärnu Jahtklubist, kes on nüüd kolm etappi võitnuna ka selle grupi liider. Teise koha sai Aivar Tuulbergi tiim jahil Katariina II, kaotust Sugarile kaks minutit ja 15 minutit. Kolmanda koha sõitis välja jaht Amserv Toyota ST, kapten Margus Zuravljoviga roolis Kalevi Jahtklubist.

ORC III grupis sõitis konkurentidele tulemuse ette jaht Celia Rauno Pilebergiga roolis Jahtklubist Dago. Pea kahe minutiga edestas ta Saaremaa Merispordi Seltsi jahti Liliann Margus Beljakovi juhtimisel. Jahi Vanishing Point meeskond Meelis Kosega roolis Pärnu Jahtklubist sõitis täna välja kolmanda tulemuse.

Tarmo Polli meeskond jahil Black Bird Haapsalu Jahtklubist kindlustas endale juba teise etapivõiduga ORC IV grupi liidripositsiooni pärast kolme etappi. Vesileenu Imre Marmoriga roolis Kalevi Jahtklubist jäi maha kahe minutiga ning edestas kolmandaks tulnud jahti Kira OIXIO Sailing Team’i Tauno Telviku juhtimisel ca nelja minutiga. Saarlaste Evelyn III Keith Luuri juhtimisel oli viies.

Folkboot klassis, mille jaoks Muhu Väina regatt on Eesti meistri tiitli väljaselgitamiseks ning sõidetakse klassisõitu, võitis etapi jaht Muinasjutukuningas (Kalevi Jahtklubi), mille roolis Argo Vooremaa. Vaid 36 sekundit jäi maha Pertti Neero juhtimisel jaht Linda Kalevi Jahtklubist. Kolmandana finisheeris Olev Oolupi meeskond jahil Bacchus. Saarlaste Castor Ott Kolki juhtimisel oli seekord kaheksas.

Kolmapäev viib jahid ca 40-50 miili läbimise järel Santa Maria Ruhnu-Kõiguste etapiga Saaremaale.