main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim võitjana finišis. Erakogu

Mihkel Räim sai Hiinas võidu

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
19.09.2023
08:23

Jalgratturid Oskar Nisu ja Mihkel Räim said Hiinas Poyang Lake võidusõidu 9. etapil meeskondlikult viienda koha. 10. etapi võitis aga Mihkel Räim.

Tegu oli 23 km tiimi eraldistardist sõiduga päris tehnilisel rajal. „Eeldasin, et meil võib päris okei tiim olla ja suudame ehk poodiumile sõita,“ vahendas Oskar Nisu. „Kahjuks aga vedasid pooled mehed meid üsna kiirelt alt ja peale 10 km olime kuuest mehest jäänud kolmekesi. See mõjutas päris palju, sest viimane pool oli just siledam ja pikemate sirgetega, kus oleks lisa mehi vaja olnud. Tulime Miku ja ühe soomlase Veetiga siis kolmekesi lõpuni. Kaotust kogunes 1.17 ja koht viies. Poodiumist jäi 18 sekundit puudu. Oleks meid vähemalt neli olnud, oleks poodium isegi võimalik olnud ma usun, aga läks nii.“

10. etapi pikkuseks oli 88 km. „Miku ütles tiimi miitingul, et tal on kõhutunne, et jooksikud jäävad ette ja nii ka läks,“ vahendas Oskar Nisu. „Hoidsime sõidu algul silmad lahti ning üritasime igas olulises minekus sees olla. Üks hetk sai kaks meest eest, oli näha, et liidri tiim tahab kontrollima hakata.“

Ühel nukil ründas umbes 10 meest ette järgi nende hulgas ka Mihkel Räim ning see punt saigi minema. Ette jäi kuus meest koos Räimega. Taga liidri tiim kontrollis ja hoidis vahe 1,5 minuti peal.

20 km enne lõppu üritasid mongoolia mehed asja tagasi tuua, aga neil sai suht kiirelt jaks otsa ja oli aru saada, et jooksikud jäävad ette. Nii ka läks ja Mihkel Räim vormistas ees võidu! „Üle pika aja oli põhjust jälle käed taeva poole ajada. See on ikka hea tunne küll. Loodame, et siit saab alguse midagi uut ja põnevat,“ vahendas rattur.

Oskar Nisu kaotas tiimikaaslasele 31 sekundit ja sai 13. koha.

Viimase etapi pikkuseks on 130 km.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.