Kristina Kuusk naiskonnaga viies

Kategooriad: Vehklemine
04.11.2019
08:39

Eesti epeenaiskond  koosseisus Katrina Lehis, Kristina Kuusk, Erika Kirpu ja Julia Beljajeva sai Tallinna Mõõgal viienda koha.

Epeenaiskond alistas võistkonnavõistluse avaringis Suurbritannia napilt 45:44. Kaheksandikfinaalis võideti Rumeenia 38:32, kuid veerandfinaalis tuli tunnistada USA 44:38 paremust.

Kohamatšides 5.-8. kohale alistati esmalt Saksamaa 36:27 ja 5. koha kohtumises oldi parem Itaaliast 34:27.

Tallinna Mõõga turniir oli väga tähtis võistlus Tokyo olümpiamängudele pääsemist silmas pidades. Olümpiareitingu punkte saavad epeenaiskonnad teenida veel kolmel maailma karika etapil.

Eesti naiskond oli enne Tallinna Mõõka olümpiareitingus kaheksandal kohal ning eesmärgiks on tõusta esinelikusse. Olümpiale pääsevad edetabeli neli paremat ning alates viiendast kohast veel iga maailmajao parim naiskond. Eestist olid enne Tallinna Mõõka eespool Hiina, Venemaa, Poola, USA, Itaalia, Korea ja Ukraina.