20.-23. oktoobril toimuv Saaremaa kolme päeva jooks on kolmas Eesti jooksuüritus, mis tänavu 50. toimumiskorrani jõuab. Ka sel üritusel läbitakse 42,2 km pikkune jooksudistants, kuid tehakse seda kolme päeva jooksul. Nii on esimesel päeval kavas kiire 10 km, teisel päeval jätkatakse 16,2 km pikkusel rajal ning kolmandal päeval starditakse 16 km distantsile.
Ent Saaremaa kolme päeva jooks pole alati sellise pikkusega olnud. Esimesel üritusel, mis toimus 22.-24.11.1974, läbisid mehed 24 km ning naised 6 km. Kuna seitsmekümnendatel pidid jooksuüritused olema seotud mõne nõukogude propagandamaigulise tähtpäevaga, oli seda ka Saaremaa kolme päeva jooks, mis pühendati Eestimaa vabastamise tähistamiseks saksa fašistidest, vahendab Marathon100.
1975. aastal kasvas distantsi kogupikkus 31 kilomeetrini ning seejärel lisandus igal aastal sellele täiendav kilomeeter, mis tõigi kolme päeva jooksul läbitud kilomeetrite arvu 1984. aastaks 42,2ni.
Saaremaa kolme päeva jooks pole alati kandnud ka seda nime, kuni 1990. aastani oli selle nimeks Sõrve kolme päeva jooks, seejärel Sarma ja Sporditähe kolme päeva jooks, praegune nimi pandi sellele üritusele alles 2000.a.
Esimesel viiel aastal võitis kolme päeva jooksu selle pikaaegne peakorraldaja Tõnu Vaher, tänaseks on korralduse põhiraskus kandunud Tõnu tütrele, Helen Jürjole.
Teeme siis kummarduse nendele kolmele jooksuüritusele ja nende korraldajatele. Aitäh, et hoiate traditsioone elus! Parimaks tänuks on loomulikult osavõtt, täna on registreerimine avatud juba nii Otepää kui Vändra maratonile nii et – nimi kirja ja jooksma!
Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.
Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.