FC Kuressaare II mängib karikafinaalis

Kategooriad: Jalgpall
15.09.2021
22:45

Jalgpalli Väikeste karikavõistluste poolfinaalis alistas FC Kuressaare võõrsil Raplamaa JK 1:0 ja mängib finaalis Tallinna FC Zapoosiga.

„Suurepärane tulemus ja suurepärane saavutus,“ märkis peatreener Jan Važinski, kelle sõnul kuulusid mänguohjad saarlastele. „Võtmemoment oli täna meeskond. Nii need mehed, kes olid väljakul 90 minutit, kui ka need, kes sekkusid vahetusest andsid kõik võitu omapoolse panuse.“

Kohtumise ainus värav sündis 63. minutil pärast Kure standardolukorda, kui Rapla mehed said küll palli, kuid Miikael Tuus võitis selle kiirelt tagasi ja söötis mänguvahendi rünnakul olnud Sander Viirale. Tema tugeva pealelöögi küll väravavaht tõrjus, kuid esimesena oli jaol Eerik Poopuu, kes võimaluse ka väravaga lõpetas.

Kuigi Raplamaa oli kaotusseisus, midagi tõsist nad enne lisaminuteid korraldada ei suutnud. Siis anti paar ohtlikku tsenderdust ja teeniti ka kaks nurgalööki, kuid pealelöögile väljakuperemehed ei saanud.

Kure pidi tähtsat kohtumist mängima ilma mitme liidrita. Mängust pidid eemale jääma väravakütt Andero Kivi ja Alari Saar, kes mänginud esindusmeeskonna eest, vigastuse tõttu ei saanud mängida esiründaja Maarek Suursaar.

„Tundsime neist kindlasti puudust, kuid sel hooajal on kõik mehed, kes on väljakul teinud kogu aeg suurepärast tööd ja erand polnud ka tänane kohtumine,“ tunnustas treener oma võidukaid mängijaid.

Väikeste karikavõistluste finaal toimub tänavu taas rahvusstaadionil, kui II ja madalamate liigade klubidele mõeldud võistluse kulminatsioon leiab aset A. Le Coq Arenal neljapäeval, 23. septembri õhtul kell 20.

FC Kuressaare II vastane on kolmanda liiga Põhja tsoonis neljandal kohal olev FC Zapoos. „Finaalis nõrku vastaseid ei ole ja kindlasti ei saa meid pidada favoriidiks,“ lausus Jan Važinski, lisades, et kui hakkame sellele mõtlema, et vastane mängib liiga madalamal, siis ootavad meid kindlasti raskused.

„Zapoos sai finaali väga kindla mänguga, nii veerand- kui poolfinaalis alistasid nad oma vastased suureskooriliselt ja tulevad mängule enesekindlalt. Lisaks on neil ikkagi koduväljaku eelis, sest meil tuleb Talinnasse sõita. Nii, et mingit eelist meil ei ole.“