main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Marek Niit koondises. EKJL/Marko Mumm

Marek Niit koondises. EKJL/Marko Mumm

Euroopa Mängudel osaleb neli saarlast

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
28.05.2019
08:40

Eesti Olümpiakomitee lähetab juunis Minskis toimuvatele 2. Euroopa Mängudele koondise, kuhu kuulub 68 sportlast 13 spordialalt, teiste hulgas asub võistlustulle neli saarlast.

EOK spordidirektor Martti Raju sõnul on Euroopa Mängud uue multispordivõistlusena leidmas oma kohta rahvusvahelises kalendris. „Euroopa Olümpiakomitee töötab igapäevaselt selle nimel, et saada Euroopa Mängudele samaväärset staatust Aasia või Panameerika Mängudega. Enamikele spordialadele, kus eestlased võistlevad, on tegemist Euroopa meistrivõistluste või olümpiakvalifikatsioonivõistlusega, seega märgilise tähtsusega paljudele meie sportlastele,“ ütles Raju.

Jalgrattaspordis kuuluvad koondisesse Karl Patrick Lauk ja Mihkel Räim, kergejõustikus asub starti Marek Niit 4×400 m segateatejooksus ja 3X3 korvpallis Annika Köster.

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Valgevene pealinnas Minskis, esimesed mängud toimusid nelja aasta eest Bakuus. Kõrvuti on kavas nii olümpia- kui ka mitteolümpiaalad. Võistlema on oodata 4000 sportlast 15 spordialal, millest üheksal läheb võistlus arvesse ka Tokyo olümpiale kvalifitseerumisel. Eesti on esindatud 13 spordialal, ainsatena mitte rannajalgpallis ja lauatennises.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.