main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Cristian Garcia oma lemmikute mängu ootamas. Allver Kivi

Cristian Garcia oma lemmikute mängu ootamas. Allver Kivi

Vutifänn sõitis Barcelonast FC Kuressaare mängule

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
31.08.2021
09:19

Jalgpalli Premium liigas mängiv FC Kuressaare läheb korda üha enamatele fännidele ja nii sõitis oma lemmikuid staadionil toetama suurelt jalgpallimaalt Hispaaniast Barcelonast Cristian Garcia, kes elas meeskonnale kaasa mõlemas viimases kohtumises Tartu JK Tammeka vastu.

„Olen olnud kogu Eesti kultuuri austaja juba pikemat aega ja umbes neli aastat tagasi hakkasin jälgima ka teie jalgpalliliigas toimuvat,“ selgitas Cristian Garcia. „Nii avastasin enda jaoks ühe väikese meeskonna ühelt minu jaoks kadunud saarelt, sest tegu pole ju maailma mastaabis üldse suure kohaga. Lisaks veel ka see, et Barcelonast ei ole Saaremaale üldse kerge tulla, sest siia jõudmiseks pidin lendama kahe lennukiga ja praamiga.“

Koos sõbra Carles Garciaga leidis ta Eesti jalgpalliga tutvudes, et FC Kuressaare on omamoodi klubi ja nii sooviti sellest rohkem teada saada. „Minu jaoks oli huvitav ka see, et Kuressaare on viimastel aastatel mänginud kogu aeg üleminekumänge ja see on olnud meeskonnale tõsine väljakutse,“ rääkis Cristian Garcia.

„Ma arvan, et sellisele väikesele klubile on väga tähtis võidelda aasta-aastalt Eesti tippliigasse püsimajäämise nimel ja minu jaoks on see väga põnev lugu. Mulle meeskond väga meeldib ja uue treeneri juhendamisel on nad hakanud ka oluliselt paremini mängima.“

Cristian Garcia lisas, et kui hinnata klubi ressursse, siis kindlasti ei ole võitlus püsimajäämise eest tipptiimide vastu kerge. „Nii oli võit FC Flora üle absoluutselt imetlusväärne, seda enam, et üheksa aastat ei ole suudetud seda teha. Sellised väikesed ja suured asjad teevad fänne ja mind kindlasti rõõmsaks.“

Seni on Garciad elanud Kure mängudele kaasa peamiselt arvuti vahendusel ja mehed tahaks ka võite vahel rohkem tähistada, kui nad seda seni on saanud nautida. „Selliselt distantsilt on seda emotsionaalselt keeruline teha, aga mulle meeldib alati, kui väike meeskond võidab suuremat klubi, sest see on ka jalgpalli üks suuremaid võlusid,“ tõdes Cristian Garcia.

Kuigi Garcia ei tunne hästi kõiki Kure meni on tema lemmikmängijad juba pikemat aega koosseisu kuulunud Märten Pajunurm ja Sander Laht, kes on ka liidrid. Pärast võidukat mängu Tammekaga puhusid mehed väljakuääres ka pisut juttu.

„See on ülilahe ja näitab jalgpalli kandepinda maailmas,“ rääkis kohtumises penalti realiseerinud Märten Pajunurm. „On äge, et meie tegemised lähevad ka Hispaania fännidele korda ja see on ainult tervitatav. Sellist kogemust ma pole varem saanudki, aga et ma olen üks tema lemmikuid on kindlasti kompliment minu mängule.“

FC Kuressaare kogukonnajuht Liina Tamm ütles, et tegelikult on tuntud Kure vastu huvi üle maailma ja klubi särke on tulnud saata ka väga kaugetesse kohtadesse, neist läks mullu üks Tšiilisse.

„Cristian ja Carles Garcia võtsid klubiga ühendust 2019. aastal, kui soovisid saada mängusärke,“ rääkis Tamm. „Pärast seda on nad olnud meiega kontaktis Instragamis ja toetanud Kuret igati. On ju väga hea, kui meie klubi vastu tuntakse huvi maailma erinevatest kohtadest.“

Cristian Garcia kasutas muidugi ka võimalust Kuressaarega tutvustada ja muljed olid väga head. „Barcelonas on praegu väga palav ja on olla meeldiv kohas, kus saab end normaalset tunda. Jalutasin pargis ja käisin kindluses, kesklinn on väga ilus,“ kiitis ta oma lemmikklubi kodulinna.

Samas hindas Hispaanias suurtel ja kaasaegsetel staadionitel jalgpalli vaatamas käinud Cristian Garcia Kuressaare linnastaadioni imelist tausta, sest lähedal on kindlus ja meri. „Samas on tribüünid pisut väsinud, kuid te teete sellega ajalugu, sest olukord viib tagasi minevikku. Aga mind see ei häiri, sest ma pole suurte staadionite fänn. Fiiling on siin kindlasti suurepärane ja minu hinnangul väga hea õhkkond jalgpalli mängimiseks,“ lausus Garcia.

 

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.