main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Helar Jalg mängis end Selveri põhikoosseisu. Irina Mägi

Helar Jalg mängis end Selveri põhikoosseisu. Irina Mägi

Võrkpallur Helar Jalg hindab enda hooaja rahuldavaks

Kategooriad: Spordipealinn
Autor: Alver Kivi
23.04.2015
08:51

Tallinna Selveri võrkpalliklubi koosseisu kuuluv Helar Jalg suutis sel hooajal ennast murda meeskonna algrivistusse, kuid päris rahule endaga siiski ei jäänud.

Võistkonna hooaja tipphetkeks jäi Schenker liiga teine koht, kui finaalis jäädi napilt 2:3 alla Tartule. „Nii noore koosseisuga finaali jõuda on hea saavutus ja enda mänguga jäin ka final-fouris üldjoontes rahule, sõnas ta.

Sügisel asus Avo Keele asemel Selveri peatreeneritoolile Rainer Vassiljev, kelle aadressil jagub sportlasel kiidusõnu. „Tema treeningmeetodid meeldisid ja mulle isiklikult andis ta kõige paremini edasi tehnika poolt, mis aitab parandada minu nõrgaks kohaks olevat servi vastuvõttu,“ märkis Jalg, lisades, et enda suurimaks trumbiks peab ta kiirust, mis lubab sidemängijatel vajadusel kiiret tõstet kasutada.

Äsja lõppenud Eesti meistrivõistlused Selveril kahjuks ebaõnnestusid ja pärast kuive kaotusi poolfinaalseerias Pärnu ja pronksiseerias TTÜ vastu, tuli leppida pettumustvalmistava neljanda kohaga.

„ Pärnu oli hooaja lõpus lihtsalt liiga võimas ja nende alistamiseks oleks meie poolt olnud vaja ideaalilähedast mängu ning lisaks olid mitmed mehed enne poolfinaali haiged, mida oli mängudes ka tunda,“ tõdes Helar Jalg.

TTÜ vastu jäi mulje, et mehed on pikast hooajast väsinud ning me ei suutnud oma mängu kuidagi peale suruda ja tundus, et vastane tahtis  medalit seekord rohkem,“ lausus ta, lisades, et enda mänguga ei saanud  ka kuidagi rahule jääda, sest stabiilsust nappis.

Veel rääkis Helar Jalg, et meeskonnas oli vähe mängijaid, kes varem on medalimängudel põhitegijate hulka kuulunud ja seetõttu jäi mõnedes kohtades kogemust selgest väheks, mis play-offis pingelistel hetkedel mängib olulist rolli.

Kokkuvõttes hindab mängija enda aasta rahuldavaks. „Muutusin hooaja käigus palju enesekindlamaks, kuna sain rohkelt mänguaega ja tõusin põhitegijate hulka, kuigi stabiilsus oleks võinud muidugi parem olla,“ tõdes ta.

Tulevikus tahab 21-aastane mängumees jõuda ka välisklubisse, kuid hetkel annab ta endale aru, et kõigepealt tuleb Eestis saada rohkelt mängupraktikat ja kogemust, mida välisklubis enda kasuks pöörata.

Suvel toimuvatel Saarte mängudel osaleb Helar Jalg koos Järvamaa Võrkpalliklubi punktimasina Siim Põlluäärega hoopis rannavolles. „ Jersey võistlused on mul esimesteks Saarte mängudeks ning uueks huvitavaks kogemuseks ja loodan, et tuleme sealt tagasi kuldmedalitega,“ ütles ta lõpetuseks.

Karli Saar

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.