main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Nette ja Ellisa Peit koos naiskonna kaaslatega punkti üle rõõmustamas. Gertrud Alatare

Nette ja Ellisa Peit koos naiskonna kaaslatega punkti üle rõõmustamas. Gertrud Alatare

Võrkpallikoondises neli saarlannat

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
17.04.2019
12:35

6. mail koguneb ettevalmistuslaagrisse Eesti võrkpalli rahvusnaiskond, kes suve esimeses pooles teeb kaasa Euroopa Hõbeliigas. Koondise kandidaate on 21, teiste hulgas Nette Peit, Eliisa Peit, Liisel Nelis ja Kätriin Põld.

Mais treenib naiskond Tallinnas Audentese spordihoones, kus peetakse ka kolm sõpruskohtumist Soome koondisega. Mai lõpus algavad mängud Euroopa Hõbeliigas, kus Eesti vastasteks on alagrupiturniiril Sloveenia, Portugal ja Kreeka, vahendab volley.

Alagrupiturniir algab 25. mail, kui võõrsil mängitakse Sloveeniaga, 29. mail kohtutakse samuti võõrsil Portugaliga. Seejärel võõrustatakse Tartus 2. juunil Sloveeniat ja 8. juunil Kreekat. 12. juuni mängitakse Kreekaga võõrsil ning viimane alagrupikohtumine peetakse Tartus 18. juunil Portugali vastu. Finaalturniir toimub 28.-29. juunil. Finaalturniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha omanik ning korraldaja.

Eri põhjustel ei saa naiskonnaga liituda Polina Bratuhhina-Pitou, Anna Kajalina ja Liis Noormets. „Kajalina läheb põlvega lõikusele, Polinal on väikese lapse kõrvalt keeruline pidevalt reisida. Noormetsal on seoses arstiõpingutega ja ka vigastuse tõttu samuti raske koondist aidata, kuigi ma loodan, et suve teises pooles saab ta ehk siiski liituda,“ ütles peatreener Andrei Ojamets eemalejääjate kohta.

Euroopa liiga vastased on juhendaja hinnangul väga tugevad, ent samas on need mängud tulevikule mõeldes heaks karastuseks. „Saan mingi pildi ette, mida nooremad mängijad suudavad. Kindlasti tuleb treeneritel palju klapitamist ja nuputamist, sest vastased on tugevad ja tahaks ka tulemust teha, teisalt peab noori samuti kasutama. Kindlasti on Hõbeliiga mängud aga heaks karastuseks mõeldes Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile,“ lisas peatreener.

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kaisa Bahmatšev (Volley Sedisol Farciennes, Belgia), Karolina Kibbermann (Tallinna Ülikool), Julija Mõnnakmäe (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa).

Nurgaründajad: Nette Peit (LP Kangasala, Soome), Hanna Pajula (Volley Sedisol Farciennes, Belgia), Ingrid Kiisk (TÜ/Bigbank), Marcella Raud (TalTech/Tradehouse), Liisel Nelis (Sacred Heart University, USA), Kristiine Miilen (Terville Florange, Prantsusmaa), Anu Ennok (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa).

Temporündajad: Eliisa Peit (LP-Vampula, Soome), Kätriin Põld (Saaremaa), Mari Arak (TÜ/Bigbank), Kristel Moor (Terville Florange, Prantsusmaa), Liis Kullerkann (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa), Eliise Hollas (Terville Florange, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Salo LP Viesti, Soome), Jade Šadeiko (TÜ/Bigbank), Kadi Kullerkann (TalTelch/Tradehouse).

Liberod: Kristi Nõlvak (TalTech/Tradehouse), Nathalie Anett Haidla (Tallinna Ülikool).

Rahvusnaiskonna mängude ajad:

25.05 Sloveenia – Eesti

29.05 Portugal – Eesti

2.06 kell 17.00 Eesti – Sloveenia (Tartu)

8.06 kell 17.00 Eesti – Kreeka (Tartu)

12.06 Kreeka – Eesti

15.06 kell 17.00 Eesti – Portugal (Tartu)

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.