main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hanno Pevkur tõstmas. Alver Kivi

Hanno Pevkur tõstmas. Alver Kivi

Võrkpallijuht avaldas saarlaste panusele tunnustust

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
13.08.2019
08:04

Eesti võrkpall 100 raames laupäeval Kuressaares käinud võrkpalliliidu president Hanno Pevkur ütles, et kui me võtame ükskõik millise hetke Eesti koondisest alates 1968. aasta Tallinna Kalevist tänaseni, siis on saarlased olnud alati tegijate hulgas.

“Aga eelkõige tõstan esile Saaremaal tehtud head noortega tööd,” märkis Hanno Pevkur. “Ühest küljest on kahju, et Asko Esna siit ära läks, aga teisest küljest vaatame positiivsemat poolt, sest ühe ukse kinni minemine on teise ukse avanemine. Ehk tuleb keegi uus ja noor, kes saab sellest sammust tõuke. Igal juhul on noortetöö see, mis asjale aluse paneb.”

Hanno Pevkuri hinnangul on Saaremaa Võrkpalliklubi sünd ala arengule väga positiivselt mõjunud. “On super, et on leitud niipalju toetajad ja kokku on pandud konkurentsivõimeline klubi,” avaldas ta klubi juhtkonnale tunnustust, lisades, et Saaremaal on Toivo Alti näol olemas väga hea vedur, kuigi ka temal pole lihtne.

“Ka selle aastased uued täiendused on märkimisväärsed. Müts maha Toivo ja Hannese (Sepp) ees, kes seda asja veavad. Eesti noored, kes lõpetavad spordikooli ja gümnaasiumi vajavad väljundit ka Meistriliigas.”

Võrkpallijuhi sõnul toetab alaliit ka Toivo Aldi ideed käivitada konkurentsi tõstmiseks ühine liiga soomlastega. “Eks me unistame ka sellisest Põhja-Euroopa liigast, et võtta punti soomlased ning miks mitte ka rootslased ja norralased, et teha üks väga tugev ja korralik liiga. Ainul konkurents on see, mis edasi viib,” leidis Hanno Pevkur.

Mitte väike ei ole saarlaste osakaal ka kõige kõrgemas tipus ehk rahvuskoondises. Peagi algaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kuuluvad meeste koondisesse Hindrek Pulk ja Timo Tammemaa ning naiste koondisesse Eliisa ja Nette Peit.

“Oleme koondise viimase kümne aasta arenguga rahul,” tõdes Hanno Pevkur. “Kui vaadata seda, et me meeskonnaga unistame EM-il kaheksa hulka saamisest ja naiskond jõudis ka finaalturniirile, siis on suund olnud hea ja õige, aga palju on veel teha.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.