main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Meie võimlejad. Ea Velsvebel-Greenwood

Meie võimlejad. Ea Velsvebel-Greenwood

Võimlejad särasid Tallinnas

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
29.04.2019
08:43

Tallinnas Kalevi Spordihallis toimus 26. korda Kauni Rühiga Ellu (KRE) võimlemisfestival. KRE on harrastusvõimlejate seas väga populaarne üritus, millest osavõtjate arv on limiteeritud. Sel aastal osales 830 võimlejat ja kokku esitati 65 kava.

Võimlemine on ilu ja tervis, liigutuste elegants ning ilu tagatis, millest kasvas välja ürituse moto “Kauni rühiga ellu”. Harrastusvõimlemise propageerimiseks ellu kutsutud võimlemisfestival on üks paljudest võimalustest arendada kehalise tegevuse mitmekülgsust, pakkudes noortele palju positiivseid emotsioone erinevate liikumisharrastuste leidmisel. KRE annab hea võimaluse oma võimeid proovile panna ka nendel rühmadel, kes ei osale tippvõistlustel, aga sooviksid osaleda koolivälistel võimlemist propageerivatel festivalidel.

Festivali žüriisse kuuluvad 10 liiget, kelle kohustuseks on anda hinnang õpilaste rühile, rühma sisse- ja väljamarsile, rühma koos tegutsemisele, väljanägemisele. Samuti juhtida suuremat tähelepanu treeneritele, juhendajatele muusika valikul, kava eakohalisusele. Festivali tulemusi hinnatakse kuld-, hõbe- või pronksplaadi vääriliselt, mis ühtlasi annab rühmadele stiimuli oma taset tõsta ja parematelt mõõtu võtta. 40-74 punkti hinnatakse pronksplaadi, 75- 89 hõbeplaadi, 90-100 kuldplaadi vääriliseks.

Festivalil osalesid Saaremaa võimlemisklubid Pärl ja Flex, mõlemad kahe rühmaga. Kokku saavutati 3 kuld- ja üks hõbeplaat.

VK Pärl 8-10a Särasilmade rühm esitas kava „Kelmikas tunne“ ning saavutas 92 punktiga kuldplaadi. 10-13a Roosinuppude rühm astus üles tuliuue vabakavaga „Ootus“ ning saavutas kõrged  97 punkti ning kuldplaadi. Rühmad aitasid ette valmistada treenerid Stiina Sevostjanova, Mariliis Vipp ning Kadri Rõõm

VK Flex noorem rühm Vikerkaar teenis kava “Üks kirju lugu” eest kohtunikelt 88 punkti ja sai hõbeplaadi. Kuldplaadist jäi puudu vaid 2 punkti. Vanem rühm Sädelus esitas veatult hüpitsakava ja teenis kohtunikelt 97 punkti, saades sellega kuldplaadi omanikeks. Kavade autor ja treener on Tiina Käen.

Saarlased sai nii kohtunikelt kui ka pealtvaatajatelt palju kiita korrektse väljanägemise, hea rühi ja särava esitluse eest.

Täname Saaremaa Vallavalitsust, kes toetas meid transpordikulude katmisega.

Võimlejate treenerid Kadri Rõõm ja Tiina Käen

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.