main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sten Reinkort aktsioonis. Allan Mehik

Sten Reinkort aktsioonis. Allan Mehik

Võidukas Kure tõusis Premium liigas viiendaks

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
26.04.2022
20:45

Jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas kindlalt kaitses seisnud ja vasturünnakutega teravalt nõelanud FC Kuressaare alistas võõrsil Sten Reinkorti penaltist Narva Transi 1:0 ja tõusis turniiritabelis viiendale kohale.

„Mäng oli väga raske nii füüsiliselt, kui emotsionaalselt,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Kui vaadata millise kire ja energiaga meeskond väljakul mängis, siis kindlasti väärisime seda võitu.“

Kure alustas kohtumist enesekindlalt sooviga ise kohtumist juhtima asuda. 18. minutil anti hea pall Transi kasti tormanud Mattias Männilaanele, kelle kaitsja selja tagant siruli lükkas ja kohtunik määras penalti, mille Sten Reinkort kindlalt realiseeris. Ründaja jaoks oli tegemist juba hooaja kuuenda tabamusega, millega ta tõusis ka väravaküttide edetabeli liidriks.

Roman Kožuhhovski sõnul alustati oma kindla mänguplaaniga, kuid üsna kiirelt tehti asetuses muutus ja see kandis kiirelt ka värava näol vilja. „Oli näha, et neil on taga palju vaba ruumi ja seda tuleb ära kasutada,“ selgitas ta.

Ka teise poolaja algul oli Kurel mitu head võimalust oma eduseisu kindlustada, kuid väravat sahistada ei suudetud. Mida minutid edasi, sest tugevamaks muutus võõrustajate surve ja Kure pidi toimetama sügaval kaitses.

„Oli loomulik, et vastane tahtis viigistada ja suurendas survet,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Trans pidi initsiatiivi hoidma. Me hakkasime tegutsema kompaktsemalt, vastane surus ja pidime taga korras hoidma.“

Transi mehed lõid ka paar ohtlikku olukorda, kuid head tõrjetööd tegi väravavaht Kristen Lapa ja viikingid hoidsid enda värava puutumatuna. „Võis ju tunduda, et Trans surus oma peale, aga meil olid kõik läbimõeldud sammud,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

Samas on räägitud palju sellest, et Kurel on väga palju mehi vigastusega väljas ja see segab korralikku mängu teha. Roman Kožuhhovski ütles, et üks mäng järgneb teisele, tempo on kõrge ja meeskond on ühtne.

„Kures ei ole põhimehi ja vahetusmehi. Meil on kõik koosseisu kuuluvad mängijad võrdsed, mehed tunnetavad seda, et mingit vahe tegemist ei ole. Kes on väljakul annab endast parima ja oleme tegutsenud hästi,“ lausus ta.

Kuressaare tõusis võiduga mööda nii Tartu Tammekast (11) kui ka Transist (12), hõivates 13 punktiga viienda tabelikoha. „Sellele tabeliseisule mina ja meeskond tähelepanu üldse ei pööra. Teine ring alles algas, meeskonnad on võrdsed ja iga hetk võib olukord muutuda. Valmistume reedeseks kohtumiseks Legioniga,“ lausus Roman Kožuhhovski.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.