Viru rallil saarlastele neli poodiumikohta

Kategooriad: Autosport
17.06.2018
09:46

Reedel ja laupäeval sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge neljandal etapil said saarlased neli poodiumikohta.

Teist võistluspäeva alustasid liidrina Georg Gross – Raigo Mõlder), kelle edu Valerii Gorban – Sergei Larens (Mini Cooper WRC) ees oli 6,1 ja Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII) ees 12,3 sekundit.

Võistluse viimane katse sõideti Kehala paarisrajal ning selle võidu võttis Ford Fiesta RS WRC-l kihutav Georg Gross, kelle kaardilugeja on saarlane Raigo Mõlder. Gross – Mõlderile oli see nende kolmandaks ühiseks Viru ralli võiduks.

„Üliraske ralli oli, kuid tahan korraldajatele öelda suured tänusõnad, sest katsed olid väga hästi valitud. Tänud ka meie meeskonnale, kes tegi väga head tööd ning hea oli taas koduteedel sõita. Peale viimast hooldusala oli meil juba piisav edu ning enam suuri riske võtma ei pidanud,“ võttis koduteedel karjääri neljanda rallivõidu saavutanud Gross koduse võistluse kokku.

Ford Fiesta WRC-l sõitnud eestlaste järel said teise koha Valerii Gorban – Sergei Larens, kes jäid võitjatest maha 36,4 sekundiga. Absoluutarvestuse kolmas koht Ranno Bundsen – Robert Loštšenikovile, kellel kogunes Gross – Mõlderile kaotust kaks minutit ja 21,9 sekundit.

Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV2 absoluutarvestuses ja EMV6 ning Estonian R2 Challenge arvestuses olid Virumaa teedel parim Saaremaa võistluspaar Ken Torn – Aleks Lesk (Ford Fiesta R2T).

EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuse teine ning EMV2 klassi kolmas koht kuulus Roland Poomile – Ken Järveojale (Ford Fiesta R2T), kes jäid võitjatest maha 39 sekundiga.. Klassi EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuse kolmas koht kuulus saarlastele Rasmus Uustulnd – Kauri Pannasele (Peugeot 208 R2). Torn – Leskist jäid Uustulnd – Pannas ralli lõpuks maha minuti ja 35,2 sekundiga.

Kaheveoliste klassi EMV8 (E10) hooaja neljanda etapi parimad olid Martin Saar – Karol Pert (VW Golf 2). Klassi lõpetasid teisena saarlased Lembit Soe – Kalle Ahu (Toyota Starlet), kes jäid võitjatest kahe minuti ja 2,4 sekundi kaugusele. Klassi kolmas koht kuulus võistluspaarile Silver Sõmer – Nele Jalakas (BMW E30), kes jäid ralli lõpuks klassivõitjatest seitsme minuti ja 12,7 sekundi kaugusele.