main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Valime parimad!

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
06.12.2017
08:35

Alanud on Saare maakonna 2017. aasta parimate sportlaste valimine. Ka sellel aastal selguvad parimad sportlased kolme rühma (rahvas + spordiklubid + spordinõukogu/ spordiliidu juhatus)  valijate hääletustulemuste teel.

Saaremaa Spordiliidu kodulehel on alates 4. detsembrist kuni 18. detsembrini (k.a.) võimalik kõikidel spordisõpradel anda oma hääl järgmistes parimate sportlaste kategooriates: noorsportlane (neiu), noorsportlane (noormees), naissportlane, meessportlane, seeniorsportlane (naine), seeniorsportlane (mees), võistkond ja treener. Kodulehel läheb hääletus lahti niipea, kui oleme saanud IT-süsteemid netihääletuse avamiseks korda. Teile aga saadan juba parimate valiku Exceli tabelina ära.

Maakonna parimad sportlased kuulutatakse välja 29. detsembril, kui Nasva Klubis toimub Saare maakonna spordiaasta pidulik lõpetamine.

Täpsem info Saaremaa Spordiliidu kodulehel: www.saaresport.ee

Spordineiu

Marilis Remmel  – kergejõustik

  1. – Euroopa noorte olümpiapäevad, kolmikhüpe
  2. – Balti meistrivõistlused U18, kolmikhüpe
  3. – Eesti meistrivõistlused U18, kolmikhüpe
  4. – Eesti meistrivõistlused U18, seitsmevõistlus, kaugushüpe, odavise

Saaremaa täiskasvanute rekord kolmikhüppes

U18 rekord 100 m tõkkejooksus

Lisett Alt – kergejõustik

  1. Südasuve Maraton, 21 km
  2. Pärnumaa Võidupüha maraton, 21 km

N 8. Ulthima Thule Maraton, 21 km

T 4. SEB Tallinn Maraton, 21 km

  1. J. Jaansoni Kahe Silla jooks, 10 km
  2. Pärnu rannajooks, 10 km
  3. Haapsalu Maantejooks, 10 km
  4. Kuressaare Linnajooks, 10 km
  5. Muhu jooks, 17,2 km

Kätriin Põld – võrkpall

  1. Saarte mängud Gotlandil
  2. Euroopa meistrivõistlused valikturniir (2002/2003 koondis)
  3. Balti matš (2002/2003 koondis)
  4. Eesti meistrivõistlused I-Liiga

Rannavolle

  1. U-18/U-20 Saare maakonna meistrivõistlused
  2. U-14/U-16 Saare maakonna meistrivõistlused

Luise Vevers – ratsutamine

  1. Eesti MV juuniorid (kolmevõistlus)
  2. Sopot CCI (Poola) rahvuslik klass, (parim eestlane)
  3. Koordi karikas
  4. Saaremaa meistrivõistlused takistussõit (täiskasvanud)
  5. Saaremaa meistrivõistlused takistussõit (U16)

Airike Kapp – kergejõustik

  1. Saarte mängud, odavise
  2. Saarte mängud, kettaheide
  3. Eesti meistrivõistlused U20 kuulitõuge ja odavise
  4. Eesti meistrivõistlused odavise
  5. Eesti meistrivõistlused kettaheide

Gendra Allikmaa – kergejõustik

  1. Eesti meistrivõistlused U18 kettaheide
  2. Eesti meistrivõistlused U18 kuulitõuge

Karola Soe – golf

  1. Estonian Junior Open
  2. Kuressaare Open
  3. Saaremaa Golfiklubi meistrivõistlused
  4. Eesti meistrivõistlused löögimängus
  5. Latvian Junior Open U16
  6. Latvian Junior Open naised

Noormees

Georg Paomees     – jääpurjetamine

  1. Maailmameistrivõistlused U16
  2. Eesti meistrivõistlused U16
  3. Eesti karikavõistlused U16

Joosep Laus – jääpurjetamine

  1. Euroopa meistrivõistlused U20 DN
  2. Maailmameistrivõistlused U20

Purjetamine

  1. Eesti meistrivõistlused U20

Daniel Rüütel – jääpurjetamine

  1. Maailmameistrivõistlused U16 Ice Optimist
  2. Eesti karikavõistlused U16 Ice Optimist

Purjetamine

  1. Eesti meistrivõistlused U18 Laser 4.7

Peeter Jürisson – jahilaskmine

  1. Saare maakonna meistrivõistlus „Kalamaja CUP 2017“ , üldkokkuvõttes
  2. Eesti meistrivõistlused VJM-4 harjutuses, üldkokkuvõttes
  3. Euroopa meistrivõistlused kombineeritud jahipraktilises harjutuses (Ungari) jun.klassis
  4. Eesti karikavõistlus Jahikaar kolme etapi kokkuvõttes jun.klassis
  5. Eesti karikavõistlus Compak Sporting kolme etapi kokkuvõttes jun.klassis

Robin Alba (kuulub noortekoondisesse) – võrkpall

  1. Balti matš (2001/2002 koondis)
  2. Euroopa meistrivõistluste valikturniir (2001/2002 koondis)
  3. Ida-Euroopa meistrivõistlused (2001/2002 koondis)

Rannavolle

  1. U-18/U-20 Saare maakonna meistrivõistlused

Cris-Karlis Lepp (kuulub noortekoondisesse) – võrkpall

  1. Maailmameistrivõistluste valikturniir (1997/1998 koondis)
  2. Saarte mängud Gotlandil

Rannavolle

  1. U-18/U-20 Saare maakonna meistrivõistlused

Hendrik Lillemets – kergejõustik

  1. Rahvusvahelise Koolispordiliidu maailmameistrivõistlused II koht kõrgushüppes 2.01
  2. Eesti juunioride talvised meistrivõistlused III koht kõrgushüppes 1.96
  3. Eesti juunioride meistrivõistlused III koht kõrgushüppes 2.02
  4. Eesti täiskasvanute meistrivõistlused 5. koht kõrgushüppes 2.00
  5. Eesti juunioride mitmevõistluse meistrivõistlused III koht 10-võistluses 6171 p.

Grat-Magnor Kuris – kergejõustik

  1. Eesti täiskasvanute talvised karikavõistlused I koht 4×200 m teatejooksus
  2. Eesti teatejooksude meistrivõistlused II koht 4×100 m teatejooksus
  3. Eesti täiskasvanute KV II koht 4×100 m teatejooksus
  4. Rukkilillemängud juunioride II koht kaugushüppes 6.73
  5. Eesti noorte ja juunioride karikavõistlused III koht kaugushüppes 6.94

Siim Saat – motokross

  1. Eesti karikavõistlused Quad hobi
  2. Korvikunnide karikasarja Quad Open
  3. Äksi Cup Quad Open

Mairo Miil – jalgpall

  1. Eesti meistrivõistlused

U19 Eesti koondise liige

Naine

Kristina Kuusk – vehklemine

  1. Maailmameistrivõistlused epee võistkondlik
  2. Euroopa meistrivõistlused epee võistkondlik
  3. Maailma karika etapp individuaalne
  4. Maailma karika etapp võistkondlik

Liis Lepik (FC Flora) – jalgpall

  1. Eesti meistrivõistlused

Debora Lehtsalu – judo

  1. Eesti meistrivõistlused
  2. Eesti meistrivõistlused U20

Rita Reeman – purjetamine

  1. Eesti meistrivõistlused N lohesurf slaalom
  2. Eesti meistrivõistlused lohesurf kiirussõit

Eesti naiste rekord max kiiruses

Nette Peit – võrkpall (kuulub rahvusnaiskonda)

  1. Saarte mängud Gotlandil
  2. Rootsi meistrivõistlused (Lindesbergi naiskonnaga)

Eliisa Peit – võrkpall (kuulub rahvusnaiskonda)

  1. Saarte mängud Gotlandil
  2. Eesti meistrivõistlused (Kohila naiskonnaga)

Teele Treiel – kergejõustik

  1. suveuniversiaad kõrgushüpe
  2. Saarte mängud kõrgushüpe
  3. Eesti meistrivõistlused kõrgushüpe

Linda Treiel – kergejõustik

  1. Saarte mängud kuulitõuge ja kettaheide
  2. Eesti meistrivõistlused kuulitõuge

Liisi Vaht – jiu- jitsu

  1. Euroopa meistrivõistlused

Hanna Tuus – bridž

  1. Euroopa meistrivõistlused (Inglismaa võistkond)
  2. Eesti MV U23

Mees

Indrek Kajupank (AVIS Utilitas Rapla) – korvpall

  1. Eesti meistrivõistlused
  2. Baltic Basketball League
  3. Eesti koondis Euroopa meistrivõistluste valikturniir

Mihkel Räim – maanteerattur

  1. etapi 1. koht Colorado Classicu etapivõit 2. HC kategooria
  2. etapi 1. koht Tour de Azerbaijdan etapivõit ja liidrisärgi kandmine UCI 2.1 kategooria
  3. etapi 1. koht Slovakkia UCI 2.1 velotuur. Üldkokkuvõttes 4. koht
  4. etapi 3. koht Tour of Utah 2. HC
  5. koht hooaja kokkuvõttes Eesti reitingu võitja
  6. Saarte mängud meeskonna grupisõit
  7. Saarte mängud individuaal

Karl Patrick Lauk – maanteerattur

  1. etapp 1. koht Tour of Estonia UCI 2.1 kokkuvõttes 1. koht
  2. etapp 1. koht 4 Jour des As En Provence (Elite national, Prantsusmaal)kokkuvõttes 1. koht
  3. etapp 1. koht Tour du Loiret (Elite national, Prantsusmaa
  4. Eesti meistrivõistlused U23 kriteerumisõit
  5. Eesti meistrivõistlused U23 grupisõit
  6. Saarte mängud meeskonna grupisõit
  7. Saarte mängud kriteeriumisõit (individuaal)

Johannes Treiel  – kergejõustik

  1. Euroopa juunioride meistrivõistlused 6. koht 110m tõkkejooksus 13,78
  2. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused 7. koht 110m tõkkejooksus 14,26
  3. Balti MV II koht 110m tõkkejooksus 14,36
  4. Eesti juunioride talvised meistrivõistlused I koht 60m tõkkejooks 7,97
  5. Eesti juunioride meistrivõistlused I koht 110 m tõkkejooksus 13,88
  6. Eesti juunioride mitmevõistluse meistrivõistlused I koht 10-võistluses 7242 p.

Risto Lillemets – kergejõustik

  1. Eesti-Soome-Rootsi mitmevõistluse maavõistlus II koht 10-v. 7489 p.
  2. Rahvusvaheline mitmevõistlus Tallinn 2017 5. koht 7-võistluses 5506 p.
  3. Eesti noorsoo talvised meistrivõistlused I koht 60 m tõkkejooksus 8,35
  4. Eesti noorsoo talvised MV I koht kõrgushüppes 1.99
  5. Eesti noorsoo talvised mitmevõistluse MV II koht 7-võistluses 5506 p.

Timo Tammemaa (Eesti koondises) – võrkpall

  1. maailmameistrivõistluste etapp
  2. Euroopa meistrivõistluste etapp
  3. Euroopa meistrivõistluste etapp

Nemo Tabur – laskmine

  1. Baltic Cup 25m kiirlaskmine
  2. Eesti KV 25m standardpüstol, kiirlaskmine
  3. Saarte Mängud ISSF 10m õhupüstol, 25m kiirlaskmine, 25m standardpüstol

Ken Torn  – autosport

  1. Eesti MV2
  2. Eesti MV6
  3. Eesti meistrivõistlused etapivõite
  4. Naisseenior

Annika Vaher – kergejõustik

  1. Ultima Thule maraton N
  2. Riia maraton N45
  3. Hiiumaa maraton
  4. Ölandi maraton N

Raili Rüütel – jooksmine

  1. Lahemaa challenge 100 km jooks N
  2. 24H jooksu maailmameistrivõistlused Eesti naiste parim
  3. Haanja 100 km N
  4. Haapsalu maraton N

Taimi Kangur – jooksja

  1. Ultima Thule 21 km N
  2. SEB Maijooks N45
  3. Saaremaa Kolme Päeva Jooks N45

Tiia Müürisepp – lauamängude mitmevõistlus

  1. Eesti MV N üksikmäng
  2. Eesti MV segapaarismäng
  3. Saare mk MV üksikmäng
  4. Saare mk MV naispaarismäng

Kristi Põld – võrkpall

  1. Saarte mängud Gotland
  2. Eesti meistrivõistluste esiliiga
  3. Saare maakonna meistrivõistlused

Anne Valdna – kergejõustik

  1. ESVL suvemängud, odavise N45
  2. ESVL suvemängud kaugushüpe N45

Tiiu Vaiksaar – kergejõustik

  1. ESVL suvemängud, odavise N60
  2. ESVL suvemängud, kuulitõuge N60

Meesseenior

Jüri Suluste – maanteesõit

  1. Eesti meistrivõistlused eraldistardis
  2. Eesti meistrivõistlused grupisõidus
  3. Eesti meistrivõistlused maastikurataste krossis XCO
  4. Eesti meistrivõistlused cyclokrossis

Ain Talu – maanteesõit

  1. Eesti meistrivõistlused eraldistardis

Tambet Allik – kergejõustik

  1. Viking Line südasuve maraton M60
  2. Saaremaa kolme päeva jooks M60
  3. Kuressaare linnajooks 5 km M60

Kalev Õisnurm – kergejõustik

  1. SEB Tallinna maraton M45
  2. Jüri Jaansoni Kahe silla jooks M40
  3. suurjooks ümber Viljandi järve M45
  4. Eesti Spordiveteranide Liid spordimängud 3000 m M45

Tarmo Mändla –  kergejõustik

  1. Tartu Suusamaraton klassika M50
  2. Jõulumäe suusamaraton klassika M50
  3. Eesti ja Baltimaade lahtised meistrivõistlused 800 m
  4. Eesti ja Baltimaade lahtised meistrivõistlused 1500 m
  5. Eesti ja Baltimaade lahtised meistrivõistlused 3000 m
  6. Eesti Spordiveteranide Liidu suvemängud M50 3000 m

Rein Kirst – lauamängude mitmevõistlus

  1. Eesti meistrivõistlused segapaarismäng
  2. Eesti meistrivõistlused meespaarismäng
  3. Jõudi meistrivõistlused M70
  4. Eesti Spordiveteranide Liidu meistrivõistlused M70

Reimo Nook – jalgrattasport

  1. Saarte mängud grupisõidus
  2. Saarte mängud kriteeriumisõidus
  3. Tartu suusamaraton M45

Võistkond

Ott Kolk – Juhan Kolk – jääpurjetamine

  1. Euroopa meistrivõistlused Monotüüp XV
  2. Eesti meistrivõistlused
  3. Eesti karikavõistlused

Helar Jalg – Siim Põlluäär – rannavolle

  1. Saarte mängud

Saaremaa võrkpalli meeskond

  1. Saarte mängud (Egert Ader, Karel Ellermaa, Asko Esna, Helar Jalg, Cris-Karlis Lepp, Kristjan Lepp, Siim Olavi Rantanen, Sander Tiits, Mart Tiitsaar, Tom Torn, Johan Vahter, Villu Vahter)

Liisel Nelis – Gerli Gull – rannavolle

  1. Saarte mängud Gotland

Saaremaa võrkpalli naiskond

  1. Saarte mängud Gotland

(Kadri Aru, Janne Järvalt, Krista Kotselainen, Cristin Lepp, Andra Mesila, Liisel Nelis, Kaisa Õunpuu, Eliisa Peit, Nete Peit, Kätriin Põld, Kristi Põld, Piret Prangel, Gerli Gull, Elsa Putku, Maria Varik, Gerli Toomela, Maike Kadaja, Jane Treima, Raili Sepp)

  1. Eesti meistrivõistlused esiliiga

Rasmus Uustulnd – Kauri Pannas – autosport

  1. Saaremaa ralli EMV6
  2. Tartu ralli EMV6

Mercurius – purjetamine

  1. SMS karikavõistlused LYS 2
  2. Muhu väina regatt LYS3
  3. Eesti karikavõistlused ESTLYS

(Margus Tasa, Indrek Kivi, Ivo Andreas, Rain Aun, Tiina Maalinn, Anre Nõmme)              purjetamine

Poolmaratoni meeskond

  1. Saarte mängud Gotland

(Mairo Mändla, Ando Õitspuu, Kalev Õisnurm)

Saaremaa jalgrattameeskond

  1. Saarte mängud kriteerium Gotland
  2. Saarte mängud meeskond grupisõit Gotland

Lembit Soe – Kalle Ahu – autosport

  1. EMV8 omas klassis koos Kalle Ahuga, 3 etapivõitu

Treener

Alvar Jürisson – laskmine

Peeter Jürissoni treener

Viktor Umb – purjetamine

Õpilased Georg Paomees, Joosep Laus ja Daniel Rüütel Eesti koondistes

Riho Räim – jalgrattasport

Õpilased Mihkel Räim ja Karl-Patric Lauk

Guido Grass – purjetamine

Õpilane Kevin Grass

Andres Laide – kergejõustik

Õpilased Kaarel Ernits, Risto Lillemets, Sander Berens, Johannes Treiel, Hendrik Lillemets ja Grat-Magnor Kuris, Eerik Oolup Eesti koondistes

Virge Treiel – kergejõustik

Õpilased Marilis Remmel, Airike Kapp ja Gendra Allikmaa

Asko Esna – võrkpall

Õpilased Robin Alba, Cris-Karlis Lepp – kuuluvad noortekoondisesse

  1. koht meeskonnaga Saarte mängud Gotland
  2. koht meeste 2016/2017 Eesti meistrivõistluste esiliigas

Ene Kask – võrkpall

Gerli Gull, Kätriin Põld – kuuluvad noortekoondisesse Nette Peit, Liisa Peit

  1. koht naiskonnaga Saarte mängud Gotland

Mati Kolk – purjetamine

Õpilased Georg Paomees, Daniel Rüütel, Joosep Laus, Mark Paomees jt

Martti Pukk – jalgpall

FC Kuressaare esiliiga meeskonna treener

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.