main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Väheldane, aga tubli

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
30.07.2018
18:36

Nii vähe mehi kui seekord (15) mängis Saaremaa kapa kabeturniiril viimati üheksa aastat tagasi. Naiste osas  püstitati omamoodi antirekord – neid oli vaid kaks, aga mõlemad tugevad meistrid. Vähemalt rahvusliku meistri järk oli 11 osavõtjal, seega polnud turniiri tasemele midagi ette heita.

Reede hilisõhtuks oli 6 vooru järel 4 punkti koguni neljal kabetajal, kuid sisuliseks liidriks oli meister Raivo Rist Hiiumaalt, kellel oli juba läbitud ka vaba voor seoses paaritu arvu osalejatega. Teiste seas oli tal kirjas võit ka tugeva Läti meistri Zigmars Rumbenieksi üle.

Vaatamata ebaedule omavahelises partiis juhtis laupäeva õhtuks 12 vooru järel juba Rumbenieks 9 punktiga. Raivol oli punkt vähem, kuid endiselt ka üks partii vähem mängitud. Kolmandat kohta jagasid 7,5 punktiga meil esmakordselt mänginud Peterburi meister Viktor Dudkovski ning korra juuniorieas 15 aastat tagasi osalenud Läti meister Edijs Novickis.

Pühapäeval olid võidud liidergruppi kuuluvatele kabetajatele visad lisanduma. Nelja viigi kõrvale teenis ainsa võidu Raivo Rist; kolme viigi kõrvale sai kaaluka võidu Rumbenieks samuti juhtgruppi kuulunud Novickise üle. Siiski oli viimane pühapäeval kõige edukam, sest võitis koguni kolm partiid.

Kokkuvõttes jäid esikolmikus ilusad poolepunktised vahed: 1.Rumbenieks 11,5 R.Rist 11 Novickis 10,5 punkti 16-st. Võrdselt 10 punktiga jäid 4-6. kohta jagama Dudkovski, Arvo Rist ning Janis Farnests.

Rumbenieks on Saaremaa kapa „superveteran“ 23 osalemiskorraga. Seekordne esikoht oli talle arvult kolmas, eelmised pärinevad 2001. ja 2003.aastast.

Esikohtade arvult (11) juhib Saaremaa kapa pingerida riialanna Regina Pironen ja paistis, et pärast võitu Marika Azojani üle kohe esimeses voorus saab neid turniiri lõpuks täpselt tosin. Laupäeva õhtuks oli Pironenil veel pool punkti Azojanist rohkem, kuid pühapäeval tegi Pironen tema kohta ebatavalise seeria – neli järjestikust kaotust! Azojan läks mööda ja oli 7 punktiga naistest parim, edestades konkurenti poolteise punktiga. Marika Azojan, tookordse perekonnanimega Tunis, on Saaremaa kapal varem mänginud kolm korda, aga üle 40 aasta tagasi!

Rumbenieks, Novickis, Farnest ja Pironen tõid Bauskale suhteliselt kindla võistkondliku esikoha 37 punktiga 52-st võimalikust. Järgnesid Hiiumaa 33,5 ning naisvõistlejata Peterburi Tehnoloogiaülikool 26,5 punktiga.

Kuna Saaremaal on tugevaid tegevkabetajaid väga väheks jäänud, otsustati Saaremaa kapa tulemuste põhjal välja jagada ka koduste meistrivõistluste medalid. Need pärisid Rein Kirst 7, Ivar Truu 5,5 ning Jaan Truu 5 punktiga.

Täname võistlusele kaasa aitamise eest Eesti Kultuurkapitali, Saaremaa Piimatööstust, Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja selle hosteli personali.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.