main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmas Tali mehi ergutamas. Irina Mägi

Urmas Tali mehi ergutamas. Irina Mägi

Urmas Tali: oli neid, kes oleks näinud mind võllas

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
11.05.2019
09:05

Kui Saaremaa Võrkpalliklubi esimesel hooajal võitis kõik mis võimalik, siis karikavõit, Eesti-Läti ühisliiga hõbe ja meistrivõistluste pronks oli paljude hinnangul tõsine altminek, kuid peatreenerina jätkava Urmas Tali sõnul laoti meeskonnale liiga suur koorem.

“Kahe aastaga on seltskond saanud nii teadlikuks, et osa peab hooaega kehvaks ja altläinuks ning oli neid, keda tulemus ei rahuldanud ja nad nägid, et Urmas Tali peaks rippuma võllas,” märkis peatreener, kelle sõnul seisab nüüd kokkuvõttes ees tõestamise koht ja tuleb teha õigeid valikuid.

“Surve hakkas juba sügisel pihta ja kõik eeldasid, et tulevad ainult võidud. Aur läks nii minul kui meestel igale poole ja kõigile seletamisele. Eriti kuumaks läks asi jaanuaris, kui kõik ei toiminud. See on väga väike osa, mis väljakul toimub ning kõiges pole alati mängijad ja treenerid süüdi. On loomulik, et lõpuks andsid kõigil otsad järgi, kui ainult võite oodati. Kõik põlesid üheselt läbi.”

Urmas Tali ütles, et kui hooaeg algas arvasid kõik, et meeskond on konkurentsivõimeline, aga tegelikkus oli teine. “Mõnede meeste puhul tekkis mul liigne usaldus ja sain lõpuks kätte vähem, kui loota võis. Kohati oli asi muidugi ka minus kinni, tekkisid ebakõlad ja see paistis ka väljakul välja,” leidis ta.

Peatreeneri hinnangul on iga meeskonna edus või ebaedus kindlasti oluline mängijate valik ja ka seekord pidi klubi sellega nii hästi toimetama, kui võimalik. “Aga ega ma ka ei olnud õnnelik, et hooaja sees neid vahetusi niipalju oli, sest see mõjutas kokkuvõttes tervikut ja just kevadel andis tunda. Samal ajal ei suutnud kõik mehed oma maksimumi välja mängida,” oli Urmas Tali pisut kriitiline.

Paljud on kippunud võrdlema Saaremaa Võrkpalliklubi kahte meeskonda ja hinnangutes loetakse üldiselt esimest koosseisu tugevamaks, sest see oli edukam. Urmas Tali ei öelnud, kas tänavune meeskond oli eelmisest nõrgem.

“Selle asjaga on ühte ja teistpidi,” lausus ta. “Proovisime saada kokku võimalikult kvaliteetse pundi, kus igale positsioonile oleks ka korralik vahetus. Aga kohati see ei toiminud ja jäime konkurentidele, kes kasutasid kuute-kaheksat mängijat alla. Küll olid vastased paremad pikkuses, osavamad tehniliselt ja tegutsesid võistkondlikumalt.”

Samas on alanud juba uue meeskonna komplekteerimine ja Urmas Tali sõnul peab klubi oma kontseptsioonist kinni hoidma. Ehk siis esmalt võimalikult palju saarlasi, siis korralikul tasemel eestlased ja vajadusel 1-2 välismaalast.

“Kohalikule kogukonnale läheb ka rohkem peale, kui omad poisid mängivad,” põhjendas peatreener oma seisukohta. “Kui me eestlasi vajalikul tasemel ei saa siis vaatame mujale, aga põhitõdedes ei tohiks järgi anda.”

Konkreetseid nimesid ei soostunud Urmas Tali välja tooma ja ka teistest meeskondadest silma jäänud mehi, keda oma juhendamise alla tuua ta ei nimetanud. “Ma pole selline, et lähen konkurente nõrgestama. Paneme oma rosteri paika ja äkki õnnestub koondise mehi ka saada. Kui keegi on nõus, siis kohe leping ära ja kui ei tule, siis vaatame välismaale,” lausus ta.

Aprillis lõppenud hooajale tagasi vaadates võib tõdeda, et tänu Saaremaa edule panid ka konkurendid juurde ning liiga tase tegi sammu edasi. Urmas Tali usub, et kõik tahavad alati sada protsenti võita ning kindlasti ei lähe tase kehvemaks ja kõik näevad medalite nimel vaeva.

Samas tunnistas Urmas Tali, et klubi seatud eesmärgid võita kõik kolm kodust sarja ja olla edukas Euroopas on kõrge eesmärk ning jätkuvalt on vaja end tõestada. “Eesmärk peab olema, aga see võib taas jääda lihtsalt ühe mängu taha,” leidis peatreener.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.