main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitja rajal. Allan Mehik

Võitja rajal. Allan Mehik

Ultima Thule maratoni võitsid Allan-Peeter Jaska ja Klarika Kuusk

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
14.09.2019
17:55

Laupäeval Kuressaare ümbruses joostud Ultima Thule maratoni võitis meestest Allan-Peeter Jaska ja naistest Klarika Kuusk. Poolmaratonis jättis võidu koju Mairo Mändla ja 10 km Eliise Hoogand.

42,195 km distantsil olid kolm kiiremat esimest korda Ultima Thule maratonil osalenud Allan-Peeter Jaska ajaga 3:07.24, Anti Toplaan lõpetas 3:08.48 ja Vladimir Frolov 3:14.14-ga. Kõik kolm osalesid ka nädala eest Tallinna maratonil. Finišeeris 19 meest.

“Võit ei ole mulle peamine ja rekordaega pole enam mitu aastat üritanud,” rääkis Allan-Peeter Jaska. “Naudin rohkem jooksu ennast, aga kui vahest pjedestaalile asja, on ikka lahe. Jooksime kuni  25 km neljaviiekesi pundis, sealt sai vähe tempot tõstetud ja grupp lagunes. Aga Anti surus kõvasti ja järgi ei saanud kuskilt anda. Seega minu jaoks igati hea jooks, kus pinget jagus lõpuni.”

Anti Toplaan sai teise koha kolmandat aastat järjest. “Iga aastaga läheb üha raskemaks,” tõdes ta, lisades, et mullusega võrreldes oli aeg 7 minutit kiirem, sest konkurents on läinud tihedamakas. “Meie punt tegi hästi tööd, vedasime korda mõõda, kuni Jaska tegi ühe spurdi. Läksin talle järgi, aga päris kätte enam ei saanud. Pigem arvasin, et tagant tullakse järgi ja seepärast ei saanud võimalust jalga sirgu lasta.”

Toplaane sõnul olid kiiremate ajad Tallinna maratoniga võrreldes kolm minutit aeglasemad, mis räägib sellest, et rada oli laupäeval Kuressaares raskem, kui nädala eest pealinna distantsil.

Naiste võitja oli Klarika Kuusk, kes läbis võistlusmaa 3:11.18-ga, teine oli Kertu Kula 3:34.48-ga ja kolmas Marika Roopärg 3:58.31-ga. Kokku lõpetas 6 naist.

21,1 km distantsi kolm kiiremat meest olid Mairo Mändla 1:23.26, Eero Heinmets 1:28.43 ja Matthew Mirabelli 1:34.59-ga. Aja sai kirja 36 meest. “Jooks kulges omas ühtlases tempos, mis tänasele rajale ja ilmale väga hästi sobis,” märkis Mairo Mändla, lisades, et pingutus oli mõistlik.

“Aja peale ma ei mõelnud, selleks on see liiga keerukas rada ja hetkevorm pole ka kiita. Trennikilomeetreid peaaegu et polegi, seoses kannavigastusega. Lihtsalt vanast harjumusest püüan liikuda reipalt.”

Mairo Mändla sõnul võiks konkurents alati tugevam olla, kuna aga võistlusi korraldatakse palju ja pea igal nädalavahetusel, siis tugev osavõtt jääb kohati vajaka. “Korralduse poolest väga aus jooksuüritus ja nagu näha siis osavõtt kasvab iga aastaga,” leidis ta.

Naiste kolm kiiremat olid Kristi Helekivi 1:38.22, Taimi Kangur 1:48.50 ja Kairit Lindmäe 1:55.19-ga. Lõpetas 19 naist.

10 km distantsil olid kolm kiiremat meest Danel Taur 39.20, Jaen Ots 42.48 ja Janos Usin 44.32-ga. Lõpetas 37 meest. Naistest olid kolm kiiremat Eliise Hoogand 44.53, Lisett Alt 47.10 ja Ireen Kelder 48.18-ga. Lõpetas 47 jooksjat.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.