main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mart Mandel basseinis. Joosep Martinson

Mart Mandel basseinis. Joosep Martinson

Ujuja Mart Mandel lõpetab karjääri

Kategooriad: Ujumine
Autor: Alver Kivi
06.07.2016
09:01

Eesti ujumismeistrivõistlustel püstitas Mart Mandel nii 50 m vabalt, kui ka 50 m liblikas isikliku rekordi, aga 100 m vaba- ja 100 m liblikat nii roosiliselt tal ei läinud, sest mõlemal alal tulid vähemalt 1,5 sekundit halvemad ajad.

„Kokkuvõttes võib rahule jääda selle võistlusega, aga üldine hooaeg oli üks viimaste aastate nõrgemaid,“ tunnistab ta. „Hooaeg on olnud üsna keeruline ja närve sööv, kuna olen ka täiskohaga treener, siis on elutempo päris karm. Hommikul kell 6.30 oma päeva alustada ja alles kell 10 õhtul koju jõuda on kurnav.“

Kiirest elutempost tingituna tuli Mart Mandelil hooaja sees päris mitmeid vigastuspause ja ei olnud võimalik korralikult trenni teha. Paar päeva tagasi käis ta Rootsis ka enda õpilastega võistlemas ja tegi ka kaks starti. Tulemused olid meistrivõistlustega sarnased – 100 m vabalat (55.67) vaatamata sellele, et 1,5 nädalat ei olnud vees trenni teinud.

„Sellega sai ka otsustatud, et riputan oma ujumispüksid ja prillid varna,“ tunnistas ta. „Tunne on veel selline, et kui oleks saanud veel aastakese ainult trennile keskenduda oleks veel suutnud oma tulemusi parandada. Eks jäi suurelt ka selle taha, et kõik taastusvahendid ei olnud saadavad finantsilise puuduse tõttu.“

Kert Mandeli sõnul on tema kaks parimat tulemust kindlasti Põhjamaade meistrivõistlustel saavutatud 3. koht 2011. aastal ja 4×100 m vabalt teateujumises püstitatud Eesti rekord Audentese meeskonnaga.

„Sooviksin tänada oma vanemaid ja sõpru, kes on mind toetanud ja eriti oma treenerid Norma Heldet ja Siiri Põlluveeri, kelleta ma ei oleks kunagi nii kaugele jõudnud. Aitäh,“ lõpetas Mart Mandel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.