Tristen Erik Kivile Aegna maratonil kaks poodiumikohta

Kategooriad: Purjetamine
15.08.2017
11:56

Pirital peeti nädalavahetusel traditsiooniline surfifestival – Aegna Maraton. Maratonil osalesid purjelaudurid, lohelaudurid, aerulaudurid ja katamaraani klassi purjetajad.

1. Aegna Maratonil osales 66 maratoni distantsi võistlejat ja kümmekond laste raja võistlejat. Ilm oli hea, päike paistis ja tuul puhus, kuid tuulesuund oli seekord pisut ebamugav, otse kaldalt. Seega, kui linnulennult on Aegna distantsi pikkus 24 km, siis valitseva tuulesuuna tõttu kujunes võistleja läbisõiduks keskmiselt 60 km.

Kõige osavam neis tingimustes oli lohe foili klassi võistleja Madis Kallas (Kite Team Estonia), kes lõpetas maratoni ajaga1 tund ja 12 minutit. Teise ja kolmanda koha vahel käis tihe rebimine päris viimaste meetriteni, kus otsustavaks sai finišijooks. Teise koha saavutas purjelaudur Tristen Erik Kivi (SSK) ja kolmas oli lohe foiliga võistelnud Ranno Rumm.

Purjelaua arvestuses võitis maratonil esikoha Tristen Erik Kivi (SSK), teise koha saavutas 2015. aastal slaalomi klassi purjelaual ajaga 36 minutit ja 56 sekundit Aegna maratoni rekordi välja sõitnud Roland Mik (Surfhouse) ning kolmas oli Rein Raud (Puri).