main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Triin Marleen Ustal Guernseyl. Mati Mäetalu

Triin Marleen Ustal mängis end Eesti golfimeistriks

Kategooriad: golf
Autor: Alver Kivi
24.07.2023
12:29

Nädalavahetusel Rae väljakul mängitud 30. Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis võitis naiste arvestuses esimest korda Triin Marleen Ustal, kes asus juhtima avapäevast alates ning lõpetas kolmandal päeval elus esimest korda alla par’i väärilise tulemusega.

„See kuldmedal on minule üpris oluline ja meistritiitel oli üks minu suurematest unistustest, mis nüüd sai teoks,“ tunnistas Triin Marleen Ustal, lisades, et eriti tähendusrikas oli see, et võit tuli koduväljakul ning pärast vigastuspausi ja veel sellise tulemusega.

Kokku oli Triin Marleen Ustali tulemus +8 (76, 78, 70), millest vaid kaks korda on suudetud Eesti meistrivõistluste ajaloos paremat lõppskoori (+3) näidata. Avapäeval liidrikohta jaganud Nicky Zoe Lautre sai hõbeda lõppskooriga +15 (76, 80, 75). Elizaveta Sofia Reemet vahetas eelmise aasta hõbeda seekord pronksi vastu, numbritega 78, 81, 74 (kokku +17). Pronksmedali võistluses püsinud Karola Soe jäi lõpuks 240 löögiga neljandaks.

Igapäevaselt Rae Golfiklubis toimetav Triin Marleen Ustali sõnul oli koduväljakust suur abi, aga pigem aitas võidule jõudmisel kaasa külm närv. „Suutsin ennast hästi vaos hoida,“ lausus golfar.

„Ma ei mõelnud sellele, et mängin esikoha peale. Lihtsalt mõtlesin iga löögi rahulikult läbi, hingasin mitu korda sisse-välja ja siis lihtsalt lõin. Pall lendas sinna kuhu vaja oli ja nii see tulemus tuli. Esimest korda alla pari – see on ebareaalne, et suutsin sellises kohas ja sellises võistluses nii hästi mängida. Endalegi tuli see miinus kaks sinna ette üllatusena.“

Avapäeva järel oli naiste klassis kaksikjuhtimine. Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi) ja Nicky Zoe Lautre (Estonian Golf & Country Club) said mõlemad kirja 76 lööki. Kuuendat kohta hoidis Karola Soe (Estonian Tour Players Club), kes jäi liidritest maha kolme löögiga.

Laupäeval jäi juba ainuliidriks Triin Marleen Ustal, tema tulemus oli 78. Teiseks langes Nicky Zoe Lautre, kes lisas 80 lööki. Viiendat kohta jagasid Karola Soe ja Annabel Kadak (Rae Golfiklubi), kes mõlemad kaotasid kolmandale positsioonile vaid ühe löögiga.

Liidripositsioonil olek mõlkus Triin Marleen Ustalil kogu aeg meeles. „Aga mul olid head toetajad, kes lugesid sõnad peale, et ma ei tohi sellele mõelda ning ma pean mängima ainult oma mängu ja tuleb, mis tuleb,“ rääkis ta.

„Kui ma oleks pidanud mõtlema selle peale, et ma olen liider, siis see oleks võinud tuua pahanduse. Õnnestus hoida suhtumist, et tegu on tavalise mänguga. Mõned löögid jäid kindlasti veel ka rajale.“

Triin Marleen Ustali hinnangul oli konkurents tugev. „Tegu on väga tugevate noorte mängijatega ja kindlasti ootasin seda, et neilt võib mõni pauk tulla. Mul oli väike eelis sellega, et ma olen kõige värskem. Nad on terve suve juba mänginud, aga mina alustasin pärast vigastust alles juulis ja pole nii väsinud veel golfist,“ selgitas ta.

Juuli algul Guernseyl toimunud Saarte mängudel sai Triin Marleen Ustal kümnenda koha ja tema hinnangul oli seal võistlemisest Eesti meistritiitli võitmisel suur abi. „Metsikult,“ tõdes ta.

„Guernseyl oli tuuline ja sadas vihma ning täpselt nii nagu meil Raes kolm päeva ilmaolud olid. Inglismaalt saadud kogemused aitasid kaasa. Suutsin kõik löögid läbi mõelda nii nagu sealsetel võistlustel.“

Meeste kolm paremat olid Sander Aadusaar 206, Markus Varjun 208, Kevin Christopher Jegers 209 löögiga. Saarlastest olid 5. Ralf Johan Kivi 217, 16. Karl Aru 232, 24. Kaupo Pastak 245 löögiga. Pastak sai ka seeniorite eriauhinna.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.