main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tõnu Munk poodiumi kõrgeimal astmel. Kati Sokko

Tõnu Munk poodiumi kõrgeimal astmel. Kati Sokko

Tõnu Munk teenis esimese etapivõidu

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
27.06.2022
05:38

Pühapäeval, 26. juunil Eikla lähistel Kaubi külas peetud petanki asetamisvõistlus oli täis üllatusi ja ehk aitas sellele kaasa ka Saaremaa südames valitsenud leitsakuline kuumus.

Kuigi asetamisvõistlusi saab aastate lõikes ühe käe sõrmedel üles lugeda, tuli võistlema 13 petankerit, neist kaks naismängijat.

Peeti kaks eelringi ja esimene üllatus oli see, et kaheksa parema hulka ei pääsenud alati poodiumil olnud Siim Sooäär. Temaga jagasid sama saatust Ain Koplimäe ja Enno Kermik, kelle tugevam külg just asetamine ongi.

Kui Marek Kolga ja Urmo Auväärti nelja parema hulka edenemist võis pigem oodatuks pidada, siis Tõnu Munga ja Gabriel Alesmaa kohta seda küll oodata ei osanuks. Eriti tagasivägise ja kõrgetasemelise duelli pidasid veerandfinaalis maha just Gabriel Alesmaa ja Viljandi mees Toomas Reede. Üheksa asetuse tulemuste summerimisel saatis edu vaid paarikümne sentimeetrise vahega saarlast Alesmaad.

Finaalringis tegi aga mehetegusid hoopis Kiratsi mees Tõnu Munk, kes võitis elu esimese karikaetapi. Talle järgnesid Urmo Auväärt, Gabriel Alesmaa, Marek Kolk, Toomas Reede, Genadi Andrejev, Gunnar Usin ja Ken-Erki Kermik. Naiste hulgas saatis edu Kati Sokkot, kes edestas veenvalt Margit Kaldret.

Vahetus ka liider Saaremaa karikavõistluste üldarvestuses. Selleks on nüüd Marek Kolk, kes on kogunud 139 punkti. Gunnar Usin jääb temast maha kolme punktiga. Kolmandal kohal paikneb Siim Sooäär, kelle kontos on 120 punkti. Esikuuikusse mahuvad veel 4. Urmo Auväärt (115), 5. Aare Trave (100), 6. Enno Kermik (97).

Naiste arvestuses juhib Kati Sokko (182) Margit Kaldre (139) ja Elje Pihl (45) ees.

Karikavõistluste kuues etapp seisab ees juba eeloleval pühapäeval, 3. juulil, mil Kaubi petankiväljakutel peetakse Saare maakonna meistrivõistlusi paarismängus.

Gunnar Usin

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.