main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hanno Pevkur ja Toivo Alt mängu jälgimas. Irina Mägi

Hanno Pevkur ja Toivo Alt mängu jälgimas. Irina Mägi

Toivo Alt: Saaremaa Võrkpalliklubi ei ole püssi veel põõsasse visanud

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.03.2020
09:36

Koroona kriis ja sporditegemise peatamine annab suure hoobi ka Eesti sportmängude liigadele. Majanduskriis räsib suuremaid ja väiksemaid klubisid, teiste hulgas pole pääsu ka Saaremaa Võrkpalliklubil, kelle jätkamise või lõpetamise osas pole veel otsuseid langetatud.

„Et püss oleks põõsasse visatud, sellest on vara rääkida,“ märkis Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt. „Täna me kindlasti veel mingeid otsuseid ei tee ning need jäävad maisse või juunisse. Tahaks vaadata tulevikku optimistlikult, aga paraku tuleb lähtuda reaalsusest. Vastuseta küsimusi on hetkel liiga palju. Keegi ei tea, kuidas läheb meie klubi sponsoritel, mis saab olema liigaga ja mis tasemel see üldse toimima hakkab.“

Küsimusele, kui suur on võimalus, et Saaremaa Võrkpalliklubi lõpetab tegevuse jättis Toivo Alt siiski vastamata, kuid märkis, et saab ka lihtsalt aasta vahele jätta. „Samas anname endale aru, et Saaremaa rahvale läheb meie meeskond ja võrkpall korda ning see on klubi juhtkonnale mõjus argument oma otsuste tegemisel,“ lausus president.

Toivo Alt lisas, et kindlasti on Eesti võrkpalli ja ka Saaremaa Võrkpalliklubi toetajad lähiajal palju ettevaatlikumad, sest kriisis saavad pihta kõik. „Kui on valida kuidas firmaga edasi minna, siis suure tõenäosusega on kokkuhoidmise koht just spordi arvelt. Kui jalgealune põleb, siis pole palju valikuid,“ leidis ta.

Kui võrkpalliklubi juhtkond peaks langetama otsuse, et keerulistele aegadele vaatamata minnakse edasi on vastamist ootavaid küsimusi siiski palju. Oma majandusliku poole järje peal hoidmise kõrval sõltub palju sellest, kuidas toimetavad konkurendid ja millisel sportlikul tasemel saab üldse meistriliiga olema.

Hetkel on nii alaliidule, klubidele, kui ka fännidele tundmatu suurus, kui paljud kriisi üle elavad ja millisel tasemel on pinnale jääjad võimelised jätkama. On lahtine, kas minnakse edasi koos lätlastega, ühisliigast koos soomlastega rääkimata.

„Seis on hetkel väga nutune,“ tõdes Toivo Alt. „Paraku on vaja ühel hetkel otsustada, mis tasemel meeskond moodustada. Kui teisel pool võrku taset pole ja tuleb mängida amatööridega, siis ei näe ka tugeval satsil erilist mõtet. See ei ole ju huvitav sportlikus mõttes ja ka fännidel pole midagi vaadata. Lõpuks mängimegi nagu esiliigas spordihoone väikeses saalis 30-40 pealtvaatajale.“

Kuna tagasilöök tabab kogu võrkpallimaailma, siis usub Toivo Alt, et vajadusel pole meeskonna komplekteerimisega probleemi ja siin kiiret pole, sest mängijaid peaks olema turul palju. „Palgatase muidugi saab sõltuma sellest, kui kaua see pull kestab,“ märkis ta.

Toivo Aldi sõnul on spordis oluline sportlase suhe rahvaga ja nende inimestega, kes tribüünidel neid kogu hingest toetavad. Spordil on siis mõtet, kui fännid kaasa tulevad ja Saaremaa klubil oli see olemas.

„Pole ju teada, kui hästi meie inimesed selle kriisi üle elavad,“ väljendas koroona viiruse levitamises süüdistatava võrkpalliklubi president teadmatust. „Oleme olnud ju viimasel ajal kohati ka täitsa rahvavaenlased. Aga usun, et sõbrad saavad aru, et olime tegelikult väikesed mutrid selles mängus.“

Nagu paljud ettevõtted, firmad ja inimesed ootavad nüüd klubid abi riigilt, sest maksumaksjatena võivad nad sellele loota. „Kui riik tahab, et sport ikka kestaks, siis peab selles osas panustama,“ märkis Toivo Alt.

„Praegu on Eesti spordis ja pallimängu liigades suuresti tegutsetud ikkagi fanatismist, sest majanduslikku kasu on meil ühe spordivõistkonnaga keeruline teenida. Pigem taandub kõik emotsionaalsele poolele ja Saaremaal on see toiminud.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.