main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Helina Pärn jooksurajal. Marathon100

Helina Pärn jooksurajal. Marathon100

Toeta Helina Pärna Tallinna maratoniks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
15.12.2022
08:17

Eesmärgiks Tallinna maraton 2023, Sparta tiimi kandideerib kuus jooksjat, teiste hulgas Helina Pärn. Anna hääl oma lemmikutele hiljemalt pühapäeval, 18. detsembril. Palun hääleta oma lemmiku poolt vaid 1 kord, topelthääled kustutatakse.

Helina Pärn on seadnud eesmärgiks läbida Tallinna maraton ajaga 3:40.

Parimad tulemused: 10 km 42:45 (2021), 21,1 km 1:42:02 (2019).

Mina olen 39-aastane 3 lapse ema.  Nüüdseks veidi üle aasta elan, töötan ja õpin Tallinnas, aga sündinud ja kasvanud Saaremaal.  Ehtne saarlane ikka. Töötan Mustamäe Linnaosa Valitsuses sotsiaalhoolekande osakonnas sotsiaaltöö vanemspetsialistina, ehk siis lihtsamalt öeldes – sotsiaaltöötaja.

Olen endale eesmärgiks seadnud ja lubaduse andnud, et 40. eluaastaks jooksen oma elu esimese täismaratoni ära. Kuna minu sünnipäev on 1. septembril, siis ajastus ning ka selle läbimine on ilus kingitus.

Spordiga olen käsikäes liikunud kogu senise elu- lapseeast alates  roninud ja turninud puude otsas, katustel ja lakkades, katkikukutud põlved ja küünarnukid on minu lapsepõlve mälestused 🙂  olen tegelenud nii jooksu (400 m kuni poolmaratonini), kergejõustiku, rahvatantsu, ujumise, rattasõidu, suusatamise, võimlemise, jooga, orienteerumise, mõned korrad ka Saaremaa Karujärve triatlonil tiimina kui ka erinevate rühmatreeningute (lemmikud les mills bodyattack ja bodypump) ning jõusaalini välja.

Jooksuvõistlustel hakkasin osalema vanemas eas uuesti 2015-2016, kuna tundsin, et üksi jooksmine on päris igav ja võiks huvi pärast proovida ning põnev oleks teada saada, milline minu tase on ja kas minust üldse võiks asja saada. 2016 panin end proovile poolmaratonis esmakordselt Ultima Thule maratonil Saaremaal ning ilma eelneva spetsiaalse treeninguta jooksin aja 1:45:51 ning sellest ajast olen rohkem osalenud erinevatel jooksuvõistlustel. Jooksmise nn treeningud on mul pigem olnud  oma teadmiste ja uskumuste järgi.

Mul on olnud au pälvida tunnustust  Saare maakonna parimate sportlaste seas, mõnelgi jooksul õnnestunud poodiumil olla, esindada maakonda erinevatel võistlustel ning ülim võit on see, kui olen saanud mõne mitte-jooksja nakatada jooksupisikuga. Aktiivne eluviis on mulle hästi loomupärane ning ka raseduste ajal olen end aktiivsena hoidnud ja olulisi piiranguid mitte seadnud. Minu 3 last on samuti spordipisikuga nakatunud- pojad (21 ja 17) tegelevad jalgpalliga ning on jõusaali fännid, tütrel (10) on tantsimine jalgades ja südames.

Projektis tahan osaleda, sest vajan eelkõige professionaalset tuge oma eesmärgi saavutamiseks – treenerit, kellel on oskused, teadmised ja kogemused. Treeneri koostöö treenitavaga on rohkemat kui ainult treeningkava koostamine ja selle järgimine. See põhineb usaldussuhtel, kus tuleb olla huntkriimsilma ametis nii lapsehoidja, tugiisiku ja psühholoogi roolis. Kindlasti soovin ka teistele seeläbi edasi anda spordipiskut, olla motivatsiooniks ja eeskujuks läbi oma vahetu kogemuse. Üksi treenida on  raske, aga grupis koos mõnusa seltskonnaga ühise eesmärgi nimel lisab motivatsiooni ja aitab rajal püsida.  Kohtudes uute inimestega võime sõpru leida kogu eluks ning avada uksi uutele võimalustele. Ja igal aastal peab ikka üks saarlane ka pundis olema.

Hääleta:

https://marathon100.com/uudised/vaata/eesmargiks-tallinna-maraton-2023-sparta-tiim

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.