main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tiidrek Nurme rajal. Marko Mumm/EKJL

Tiidrek Nurme rajal. Marko Mumm/EKJL

Teenäitaja võttis Tiidrek Nurmelt võidu

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
16.05.2022
09:26

Pikamaajooksja Tiidrek Nurme osales laupäeval Helsingis peetud City Runi üritusel ja sai 5 km maanteejooksus teise koha. Võit läks läks Nurmet valesti juhatanud teenäitaja nahka.

Pärast protesti sai Nurme küll võitjaga sama auhinna, kuid protokolli jäi kirja siiski teine koht. Nurme aeg oli 14.30, esimesena finišijoone ületanud Belgia jooksja Yannick Michielsi tulemus oli 14.26.

„Olles aastast 2003 järjepidevalt võistlusspordiga tegelenud, pole sellist olukorda veel juhtunud,“ vahendas Tiidrek Nurme facebookis. „Nimelt jooksin Helsinki City Run raames korraldatud 5 km maanteejooksus. Starti läksin mõtetega joosta aeg 14.10 lähedale ning võitki oli reaalne. Kõik kulges plaanipäraselt kuni viimase 300 meetrini. Olin siis saavutanud ligi 20 meetrise edumaa teise jooksja ees, kindel liider ning võit vormistamise küsimus. Kuid siis juhatas jalgratturist teenäitaja enne Helsinki olümpiastaadionile keeramist mind otse suunas edasi. Läksin nagu korraldaja näitas, kuniks märkasin, et teise koha jooksja keeras staadionile minu seljatagant. Pöörasin ümber ning püüdsin teha, mida teha annab, aga selle olukorra tõttu seda meest enam kätte ei saanud. Nii lõpetasin korraldajate eksimuse tõttu teisel kohal. Mis tunne valdas? Ikka ebameeldiv, kuid pärast protesti andmist ja teiste sportlaste toetusele, saan võrdse auhinna esimesel kohal lõpetanud sportlasega. Jälle üks lugu juures.”

Kokkuvõttes jäi Tiidrek Nurme rahule, sest võistlus täitis oma eesmärgi. „Sain üle pika aja jalad normaalselt tööle. Maikuu algas minu jaoks keeruliselt, pärast Keeniast naasmist olen pidanud võitlema viirushaiguste ja vigastusega. Selle jooksuga sain pildi ette, kus parasjagu oma vormiga olen ning usun, et siit saab ainult paremaks minna,” märkis jooksja.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.