main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Väljavalitute hulgas on ka Peeter Jürisson. Erakogu

Väljavalitute hulgas on ka Peeter Jürisson. Erakogu

Team Estonias kaheksa saarlast

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
11.11.2021
16:15

Eesti Olümpiakomitee esitles Kultuurikatlas Eesti tippspordi toetamise süsteemi – Team Estoniat, kelle koosseisu on arvatud kaheksa saarlast viielt spordialalt.

Saarlased Team Estonias

Rallisport: Ken Torn, Kauri Pannas ja Robert Virves

Kergejõustik: Risto Lillemets ja Tiidrek Nurme

Laskmine: Peeter Jürisson

Tennis: Grete Gull

Vehklemine: Kristina Kuusk

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Team Estonia eesmärk on olümpiamängudel ja teistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalite võitmine. Edu suurvõistlustel hoiab Eesti spordi maailmakaardil, toob Eesti riigile tuntust ning avaldab positiivset mõju meie elanikkonna sportimisele.

Team Estonia eesmärgid:

Jätkusuutlik tippspordi toetamise süsteem, mis on keskselt koordineeritud, pakub kvaliteetseid tugiteenuseid ja rahastust kõrgetasemeliste tulemuste saavutamiseks rahvusvahelises tippkonkurentsis;

Tippspordi positiivne hindamine ühiskonnas, avaldades laiemalt positiivset mõju elanikkonna sportimisele ja liikumisaktiivsusele;

Läbi tiitlivõistluste medalite rahvale positiivsete emotsioonide pakkumine ning Eesti riigi tuntuse tõstmine.

Team Estonia aitab juba olemasoleva tippspordi toetamise süsteemi, mis jaotab sportlastele makstavad olümpiaettevalmistustoetused A-, B- ja C-kategooria ning noored tasemetele, toel ehitada üles senisest veelgi terviklikum süsteem. See hõlmab enda alla ka sportlastele pakutavaid kõikvõimalikke tugiteenuseid nagu näiteks spordimeditsiin ja füsioteraapia ning lisatoetused sportlastele või koondistele veelgi kvaliteetsemaks ettevalmistuseks. Lisaks toetatakse olümpiaaladel ka Team Estoniasse kuuluvate sportlaste treenereid.

Kui eelnev puudutas olümpiaalade individuaalsportlasi, siis lisaks neile on Team Estonia nimekirjas ka olümpiaprogrammis olevate pallimängualade täiskasvanute- ja noortekoondised ning 5 mitteolümpiaala (autosport, motosport, võistlustants, orienteerumine ja male). Nende puhul toetatakse koondiste tiitlivõistlusteks ettevalmistumist ning tagatakse tugiteenused.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.