Tallinna rallilt viis poodiumi kohta

Kategooriad: Autosport
13.05.2018
10:11

Järjekorras 34. Tallinna ralli võitjatena finišeerisid Georg Gross – Raigo Mõlder, kellele see oli hooaja esimeseks võiduks. Teisena lõpetasid hooaja kolmanda ralli Valerii Gorban – Sergei Larens, kes jäid võitjatest maha 7,3 sekundiga. Kolmas koht kuulus Emil Lindholm – Mikael Korhonenile, kes jäid maha 13,8 sekundiga.

Kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV2 absoluut arvestuse ja EMV6 ning Estonian R2 Challenge arvestuses olid Tallinna ralli parimad Ken Torn – Aleks Lesk (Ford Fiesta R2T). EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuse teine ning EMV2 klassi kolmas koht kuulus Roland Poomile – Ken Järveojale (Ford Fiesta R2T), kes jäid võitjatest maha minut ja 4,9 sekundit. Klassi EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuse kolmas koht Oliver Ojapervele – Jarno Talvele (Ford Fiesta R2). Torn – Leskist jäid Ojaperv – Talve ralli lõpuks maha minuti ja 42 sekundiga.

Kaheveoliste klassi EMV8 (E10) hooaja kolmanda etapi parimad olid Martin Saar – Karol Pert (VW Golf 2). Klassi teisena lõpetasid Gert Virves – Sander Pruul (Opel Astra), kes jäid võitjatest 24,4 sekundi kaugusele. Klassi kolmas koht Raigo Reimalile – Magnus Leppale (Renault Clio), kes jäid ralli lõpuks klassivõitjatest kahe minuti ja 18,8 sekundi kaugusele.

Rahvusliku E-rühma klassis EMV9 (E9), kus sõidetakse 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste autodega võitsid Raido Laulik – Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI). 41,8 sekundi kaugusele jäid eestlastest Klim Baikov – Andrey Kleshchev (VAZ 2105). Klassi kolmas koht kuulus Timmu Kõrge – Erik Vaasale (VAZ 2105), kes kaotasid 12.sõidetud katse kokkuvõttes Laulik – Viidasele kolme minuti ja 35,4 sekundiga.

Tallinna ralli viiendal kiiruskatsel süttis tehnilise rikke tõttu põlema Chrislin Sepa Honda CivicType-R. Tuld võttis ka ümberkaudne mets. Sõitjad õnneks kannatada ei saanud. Tühistati  ka kordusena kavas olnud seitsmes, ehk sama kiiruskatse.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad viie nädala pärast, kui 15.16.juunini sõidetakse Viru ralli.