main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlane Henek Tomson kolme päeva jooksul. Irina Mägi

Saarlane Henek Tomson kolme päeva jooksul. Irina Mägi

Sportlased valisid kolme päeva jooksu parimaks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
05.02.2018
18:47

Portaali Marathon100.com korraldatud küsitluses valisid sportlased 44. kolme päeva jooksu 2017. aasta parimaks keskmiste jooksuvõistluste hulgas. 2016. aastal saadi teine koht.

“Väga raske on midagi korraldada, kui teised sinu askeldamisi hindavad,” märkis jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher. “Parem sellele mitte mõelda. See tekitab tegelikult pingeid, sest taset ei tohi mingil juhul enam alla lasta. Päris suur üllatus see tunnustus siiski ei olnud, kuigi kohta viie hulgas julgesime ikkagi loota.”

Marathon100 veebileht selgitas parimad võistlused välja mullu jooksjate poolt antud tagasiside alusel.  Jooksjad hindavad 10 punkti skaalas nii võistlust tervikuna, kui selle erinevaid korralduslikke külgi – stardi-finišikorraldust, rada ja selle märgistust, joogipunktide tegevust, auhindu-medaleid.

Jooksjate antud tagasiside alusel järjestati kõik võistlused väikeste (kuni 249 osalejat), keskmise suurusega (250-999 osalejat) ja suurte jooksuvõistluste kategoorias.  Lisaks selgitati välja parimad uued jooksuvõistlused.

Keskmise suurusega võistluste grupis pälvis Eesti parima jooksuvõistluse tiitli Saaremaa kolme päeva jooks.  Selles kategoorias pälvisid tunnustuse ka Eesti Maastiku maraton (Estonian ACE Adventure Team) ning Tartu Parkmetsa Jooks (MTÜ Treenitus).

Tõnu Vaher ütles, et kindlasti ei ole korraldamisega jõutud veel maksimumini ja parandamise ruumi jagub. “Meil on kohti, kus saame juurde panna,” lausus ta. “Kindlasti on selline koht joogipunktides, kus joogi kõrval pakutakse jooksjatele soovi korral ka rosinaid, meil sellist võimalust seni ei ole olnud. Samas on vaja joogipunktidesse ka rohkem laudasid. Eks ka teistes lõikudes on paranemisvõimalusi. Endale väga meeldis viimasel jooksul teisel ja kolmandal päeval jooksjate jooksusamme tantsurütmi suunanud pillimehed. Arvestame jooksjatelt saadud tagasisidega.”

Kokku anti parimate jooksuvõistluste selgitamisel Marathon100 veebilehel 2017.a. jooksul 2497 hinnangut.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.