main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Spordikooli vollepoistele karikavõistluste hõbe

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
26.01.2020
15:55

Reedest pühapäevani Kuressaare spordikeskuses mängitud Eesti Võrkpalli Föderatsiooni U18 noormeeste 2020. aasta karikavõistlustel võitis Saaremaa spordikooli võistkond hõbemedalid, jäädes võitjale alla kehvema geimide suhtega.

“Turniir oli hea,” tõdes treener Cristin Lepp. “Meil olid tõusud ja olid mõõnad, aga lõpetasime ilusti ning näitasime nende kolme päeva jooksul viimases otsustavas kohtumises kõige paremat mängu. Ma olen poistega väga rahul.”

Võistkonna endine treener ja mängijate oskustele aluse pannud Asko Esna ütles, et jälgis kogu aeg, mis poisid teevad ja mille heaga nad hakkama saavad. “Teadsin juba pikemat aega, et sellest grupist võib midagi tulla ja need hõbemedalid on pika töö vili. Mul on ääretult hea meel ja järelikult suutsin Saaremaal ka midagi hästi teha ning ei olnud lihtsalt maha visatud aeg,” lausus ta.

Võistlustulle astub kuus noorte võistkonda: SK Tats Kiili, Selver Tallinn SK I, Olerex/Veski Mati Tartu, Neemeco Gerardos Toys/Kohila valla, Võru spordikooli ja Saaremaa spordikooli U18 noormehed.

Reedel võitis Saaremaa SK 3:1 SK Tats Kiili ja NeemecoGerardosToys/Kohila vald 3:1. Laupäeval kaotati 1:3 Selver Tallinn SK I-le ja võideti Võru SK 3:1. Pühapäeval oli enne viimaseid kohtumisi võrdselt 9 punkti Saaremaal, Selveril ja SK Tats Kiilil.

Esmalt alistas Saaremaa SK Olerex/Veski Mati Tartu 3:0 sellega oli kindlustatud medal. Kulla võitmiseks oleks Selver ja SK Tats Kiili pidanud mängima 3:2. Paraku jäid viimased 3:0 peale. Nii võitsid Spordiklubi Tats Kiili ning Saaremaa spordikool 5 mängust 4 ja kogusid võrdselt 12 punkti. Seega otsustas kuldmedali saatuse üldine geimide suhe, mis Tatsil oli 13:3 ja Saaremaal 13:6.  Tats Kiilile kuld, Saaremaale hõbe ja Selverile pronks.

“Hommikul küsisin, kas tahate võita,” rääkis Cristin Lepp. “Kõik vastasid jah ja siis ma ütlesin, et palun näidake seda mulle. Parandame oma kõik vead ära, sest te oskate mängida ja lähete nendega väljakule. Olen rahul koostööga, sest viimases mängus tuli kõik välja. Samas ei ole meil emotsiooni ja kindlasti peame servi kindlamaks saama. Kõike annab parandada.”

Asko Esna sõnul on poistel kindlasti perspektiivi veelgi paremaks saada ja kui tuumik koos püsib on ka edaspidi võimalus võidelda medalite nimel. “Andku ainult kuuma,” märkis treener.

Nüüd on ees Eesti meistrivõistlused, kus loodetakse taas saada medalid. Samas on probleemiks see, et pink on lühike ja mängijaid võiks rohkem olla. “Meil ei ole teist sidemängijat ja kui tekib vajadus ei saa ma kasvõi korrakski vahetada. Peab vaatama ja nooremaid peale tooma. Aga läheme edasi ja peame hakkama saama,” lausus Cristin Lepp.

Mängisid: Egert Andrejev, Markkus Erin-Uussaar, Richard Keerd, Kaspar Lest, Laur Palijenko, Gerdo Pool, Tanel Raamat, Martin Rosljuk ja Lauri Sepp.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.