Selveri mehed tiitlivõitu veel ei saanud

Kategooriad: Võrkpall
24.04.2017
08:22

Meeste võrkpalli meistriliiga neljandas finaalmatšis võitis Bigbank Tartu 3:0 (25:20, 26:24, 25:22) Selver Tallinna ja vähendas seeria üldseisu 1:3-le, vahendab volley.

Kohe alguses jäid Selver Tallinna pallurid hätta Meelis Kivisilla pallingutega. Vastuvõtt jäi kaugeks ning Bigbank Tartu haaras 5:1 juhtohjad. Senisele seeriale omaselt tuli pealinna võistkond aga tasahilju mängu tagasi ja pärast tartlaste asetusviga mindi seisul 18:17 esmakordselt juhtima. Lincoln Williamsi servi- ja rünnakuviga viisid Bigbank Tartu aga uuesti ette ning siit enam murrangut ei järgnenud. Stefan Kaibaldi serviäss tegi avageimi seisuks 25:20. Avageimis oli Selveri rünnak seejuures vaid 21,4 protsenti.

Teine geim kulges pigem Selver Tallinna meeskonna kontrolli all ja keskosas nende paaripunktilises eduseisus, ent alates 17:17 seisust astusid võistkonnad ühte sammu. Selver sai uuesti ette, olles pärast Williamsi edukaid rünnakuid ees nii 22:20 kui 24:22. Karli Alliku serviviga ja Robert Viiberi hea serv, kus Oliver Orava vastuvõtt maandus Tartu poole peal audis, viigistasid aga seisu uuesti. Järgmisel rünnakul ehitati Oravale blokk ette ja geimpallil näitas Williams suurepärast reaktsiooni, tuues blokist põrkunud palli jalaga üles, ent hetk hiljem patustasid Selveri pallurid võrgupuutega.

Kolmandas geimis tassis Selveri meeskonda aina enam nende rünnakukahur Lincoln Williams, kes sai võistkonna 33 tõstest koguni 16. Maha jäid neist aga vaid kuus. Hoolimata sellest tundus, et tänane mäng pikeneb vähemalt neljageimiliseks, sest Selver juhtis pärast Williamsi järjekordset õnnestumist 21:17. Reaalusus oli aga see, et täna väljakul hingestunumalt tegutsenud Tartu lõpetas matši 8:1 spurdiga, kus Selver teenis ainsa punkti Meelis Kivisilla servieksimusest.

Selver lõi punktiks lõpuks vaid iga kolmanda tõste 93st. Negatiivselt harukordseid numbreid näitasid temporündaja Mihkel Tanila (kaheksast üks ja 12,5 protsenti) ja nurgaründaja Oliver Orav (kaheksateistkümnest üks ehk 5,6 protsenti). Bigbank Tartu võistkonna näitaja oli 45,7.

Williams tõi mängu parimana 19 punkti, Selveri poolel järgnes Karli Allik üheksaga, ent efektiivsusnäitajalt ja pallur viiega miinusesse.

Eesti meistritiitli pälvimiseks on vaja koguda neli võitu. Järgmisel korral on meistrikarikas mängus neljapäeval kell 19:00 Tartus algavas matšis.