Jääaugus lisaenergiat ammutanud Sam Boehm tõi mängu pöörde. Saaremaa Võrkpalliklubi

Selver hakkas Saaremaale tõsiselt vastu

Kategooriad: Võrkpall
23.01.2019
21:51

Audentese spordihoones mängitud Eesti-Läti võrkpalliliiga kohtumises Selver Tallinna ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel suutsid võõrustajad kaks ja pool geimi tiitlikaitsjale vastu seista, siis võtsid tugevamad 3:1 võiduga oma.

“Ootasime tulist mängu, aga et nii tuliseks läheb oli veidi ootamatu, aga samas toredam, sest emotsioonid tulid mõlemalt poolt välja,” rääkis peatreener Urmas Tali, lisades, et geimilõppudes oldi siiski teravamad.

Haigestunud Rauno Tammeta mänginud Saaremaa suutis võita avageimi viienda geimpalliga, kui Siim Põlluäär lõi 30:28. Teises geimis realiseeris Selver kuuenda geimpalli seisuks 29:27. Kolmandas juhtisid võõrustajad kuue punktiga, kui Siim Põlluääre asemel mängu sekkunud Sam Boehmi vedamisel võideti 25:21 ja neljas vormistati juba 25:19.

“Kuni kolmanda geimi keskpaigani olime päris hädas, aga siis õnnestus kõik,” rääkis Urmas Tali. “Selver võttis serviga riske ja kui meil oli vastuvõtt kehv, siis oli neil kohe ka kolmene blokk ees. Kui vastuvõtt paranes saime kontrolli enda kätte.”

Urmas Tali sõnul oli väikeseks jokkeriks Sam Boehm, kellel õnnestus mõned rasked punktid ära tuua ja see tõi murrangu. “Muidugi panime ka kiiruses juurde,” lausus ta.

Samas ei ole sel aastal mängitud kohtumises saarlased näidanud just kõige ladusamat minekut. “Oleme koos väikeses augus,” tõdes Urmas Tali. “Aastalõpust oli raske alla tulla, vaimne, füüsiline ja tehniline pool jätab soovida. Aga usun, et saame sellest üle ja peame mänguvormi üles leidma, kuigi aega otsustavate mängudeni enam palju ei ole.”

Murekohaks on jätkuvalt Siim Ennemuisti vigane põlv. Reedel läheb ta taas arsti juurde ja siis on Urmas Tali sõnul lõplik seis teada. “Praegu on olukord fifty-fifty,” märkis peatreener.

Resultatiivsemad olid Helar Jalg 14 ja Harri Palmar 10 punktiga.

Liigatabelis hoiab esikohta Tartu Bigbank 36 punktiga, teisel kohal on Saaremaa Võrkpalliklubi on sama punktide arvuga, kuid kahe enam peetud kohtumisega. 36 punkti on ka RTU-l, kuid BIGBANK-ist üks kohtumine enam mängitud.