main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rasmus Uustulnd ja Kauri Pannas. Rasmus Uustulnd fanpage

Rasmus Uustulnd ja Kauri Pannas. Rasmus Uustulnd fanpage

Sarma talveralli stardis ka saarlased

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
09.02.2018
08:25

Eeloleval laupäeval sõidetakse Lätis EAL Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Sarma ralli, kus on stardis kolm saarlaste ekipaaži.

Kirde-Lätis, Gulbene ümbruses sõidetav võistlus on lisaks Eesti meistrivõistluste etapile ka Läti meistrivõistluste etapp. Hooaja teisele talverallile on end registreerinud 60 võistluspaari.

Eesti meistrivõistluste punkte asuvad 2018. aasta Sarma rallil püüdma 44 võistluspaari, nende hulgas on stardis ka Estonian R2 Challenge sarja osalejad.

EMV6 klassis ja Estonian R2 Challenge arvestuses on hooaja teisele talverallile registreerunud üheksa võistluspaari. Mõlema arvestuse liidritena lähevad Sarma rallile vastu Mārtiņš Sesks – Renārs Francis (Peugeot 208 R2). Eesti võistlejaid on mõlemas eelpool mainitud arvestuses rajale tulemas neli – Rasmus Uustulnd- Kauri Pannas (Peugeot 208 R2), Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T), Oliver Ojaperv – Jarno Talve (Ford Fiesta R2T) ja Kaspar Kasari – Hannes Kuusmaa (Peugeot 208 R2).

EMV7 klassis on hooaja teisele talverallil startimas kaheksa võistluspaari, kellest kuus eestlased. Aluksne ralli oma klassi parimatena lõpetanud Madis Vanaselja – Jarmo Liivakule (BMW M3) on kodumaalt tulnud lõunanaabrite juurde konkurentsi pakkuma Marko Ringenberg – Allar Heina (BMW M3), Lembit Soe – Kalle Ahu (Toyota Starlet), Gert Kull – Toomas Keskküla (BMW M3),  Raiko Aru – Veiko Kullamäe (BMW M3) ja Ott Mesikäpp – Uku Heldna (BMW M3).

EMV9 klassis on rajale minemas neli võistluspaari. Koduteedel sõitvatele klassi liidritele Ivo Ķilpis – Artis Ceriņš (VAZ 2105) on Eestist konkurentsi pakkumas Timmu Kõrge – Erik Vaasa (VAZ 2105).

Sarma ralli esimene kiiruskatse saab alguse laupäeval kell 09:20. Kokku läbitakse võistluspäevaga üheksa kiiruskatset ja 109,94 katsekilomeetrit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.