main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Alex Liit palliga. Allan Mehik

Sander Alex Liit palliga. Allan Mehik

Sander Alex Liit: koondisekutse oli oodatud

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
02.06.2022
09:19

Esmakordselt Eesti U21 koondisega liitunud FC Kuressaare 19-aastane keskkaitsja Sander Alex Liit võtab väljakutse vastu enesekindlalt.

„Kutse ei tulnud mulle üllatusena, sest tegelikult oli plaanis ka juba märtsis kaasa teha, aga kuna koolis oli samal ajal eksam, siis tuli sel ajal otsustada nii,“ rääkis Sander Alex Liit. „Aga pigem võib öelda, et ootasin seda. Eesmärk on kindlasti saada kogemust ja võimalikult palju mänguaega ning loodetavasti ka meeskonnaga teeme hea tulemuse.“

FC Kuressaare kaitseliini üheks põhitegijaks kujunenud Sander-Alex Liit hindab oma senise tegutsemise Eesti kõrgeimal tasemel kordaläinuks. „Tahaks öelda, et on läinud hästi,“ tõdes ta.

„Siiani on olnud üsna hea, tööd on tehtud kõvasti ja olen mängurütmi sulandunud. Midagi otseselt üllatanud pole, aga tempo võrreldes esiliigaga ning mängupilt on kiiremad ja teistsugused. Mängurütmiga kohanemine võttis just enne hooaja algust aega, aga mängude alates on kõik juba normaalselt paika loksunud. Reservi on kõikides kaitseaspektides ja palliga mängus, seal on võimalik veel kõvasti juurde panna.“

Ka meeskonna sooritusega võivad Sander Alex Liiti hinnangul kõik hetkel üsna rahul olla. „Viies koht ei ole häbiasi, töö käib, võtame mängu korraga ja püüame hooaja lõpuks maksimumi välja pigistada,“ märkis ta.

Kure ja Eesti U21 koondise peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Sander Alex Liit on esimesest päevast näidanud ennast maksimaalselt professionaalselt ja ta on väga tihedast konkurentsist läbi murdnud.

„Sander on esimeste mängudega kiirelt oma rütmi leidnud ja ta on Premium liigaga kohanenud. Koondisekutse on teenitud, ta on oma suhtumisega selle välja teeninud ja loodan, et ta on koondisemängudes vajalikul tasemel,“ lausus Kožuhhovski.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.