main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves võidu poole kihutamas. Alfonsas Rakauskas

Robert Virves võidu poole kihutamas. Alfonsas Rakauskas

Samsonas Rokiškise ralli võitnud Robert Virves sai auhinnaks uue Toyota Yarise

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
11.08.2019
13:35

Reedel ja laupäeval Leedus sõidetud Samsonas Rally Rokiškise R2 autode klassi võiduga said Robert Virves ja Rasmus Vesiloo auhinnaks tuliuue Toyota Yarise.

“Ma arvan, et see oli minu karjääri üks tugevamaid tulemusi,” rääkis Robert Virves. “Mul pole olnud varem palju selliseid rallisid, kus oleks pidanud hea koha nimel viimaste hetkedeni pingutama, seekord nii oli.”

Keerulistes rajaoludes alustas Robert Virves neljanda ajaga, kuid kahel järgneval kiiruskatsel oldi hädas oma auto turboga. Avapäeva lõpetanud kahelt linnakatselt saadi aga katsevõidud ja kaotust liider Gregor Jeetsile oli 24,2 sekundit.

“Kuna teise ja kolmanda katsega kaotasime palju aega, siis esimese päeva järel eriti ei uskunud, et võiksime võita, sest teed olid kiired ja vahesid raske tagasi sõita,” lausus Ford Fiestaga sõitnud noor rallipiloot.

Ralli teine võistluspäev algas aga tempokalt ja esimeselt viielt kiiruskatselt saadi parim aeg kirja neljalt katselt. Esimesel katsel tekkinud siduriprobleemidest saadi õnneks kiirelt jagu ning kokkuvõttes tõusid Robert Virves ja Rasmus Vesiloo teisele kohale, kaotus liidrile oli vähenenud juba 15,9 sekundile. “Õnneks olid ka mõned pisut tehnilisemad katsed, kus sai palju aega tagasi võtta,” rääkis Virves.

Pärastlõunal tõusis Robert Virves esimese kolme kiiruskatsega juba oma klassi liidriks. Ta ei osanud öelda, kas edu tuli enda hea sõiduga või tänu konkurentide eksimustele, kuid tõdes, et kõik tuli hästi välja.

Kokkuvõttes edestas Robert Virves Gregor Jeetsi 9,4 sekundiga, kolmandaks jäid leedukad Vladas Jurkevičius ja Edvinas Bieliauskasi, kes kaotasid juba üle minuti.

Ralli võidu eest auhinnaks saadud uue punase Toyota Yarise saatus on Robert Virvese sõnul esialgu lahtine. “Vaatame, kas eelarve täitmiseks või millekski muuks,” märkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.