main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlasi külastasid Tallinna maadlustreenerid

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
04.11.2017
18:30

Kolmapäeval külastasid meie kooli maadlustreenerid Henn Põlluste ja Martin Plaser.  Nad ei tulnud jalgpallikoolina tuntud lümandalaste „spordiusku” muutma, vaid kohtuma õpilasperega ja nö ennast näitama. 

Henn Põllustet tuntakse tänapäeval kõige enam maailmameistri Heiki Nabi treenerina. Heiki on olnud viimastel aastatel meie üks edukamaid sportlaseid, kahekohekordne maailmameister Kreeka-Rooma maadluses ja hõbemedali omanik viimastelt olümpiamängudelt Londonis. Tegelikult on Henn olnud seotud maadlusega pea kogu teadliku elu, seega üle viiekümne aasta. Praegu maadlusklubi MTÜ Korrus3 noortetreener on paljukordne eesti meister, olnud NL koondislane ja edukas treener Eestis ja Soomes.

Veel tuntumaid õpilasi: Marko Yli-Hannuksela, Juha Ahokas, Valeri Nikitin, Tarvi Thomberg, Ardo Arusaar jpt. Kuulunud  Maadlusföd-i ja Maadlusliidu eestseisusse, olnud Maadlusliidu juhatuses,  treenerite nõukogu liige.

Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia (2006). Eesti parim treener 2012 ja 2013. Valgetähe III klassi teenetemärgi omanik (2013). Nii teenekas mees rääkis oma sportlasteest ja ka spordi pahupoolest, dopingust.  Kui Hennu jutt oli tõsine ja asjalik, siis noorem mees Martin pani saali kihama.

Väiksed maadlejad, tema 4- ja 6 -aastased pojad Raiko ja Renet näitasid, mida kõike saab koos isaga korda saata. Trikid ja nipid jätkusid spordisaalis näidistunnis. Prooviti matil „maadlusmänge” ja pusiti mõnuga. Lisaks ajasid spordimehed juttu nii elust enesest kui ka spordist ja toitumisest.

Martin Plaser on eesti maadleja ja maadlusaktivist. MTÜ Toeta Eesti Maadlust kampaaniajuht ja maadlusklubi Korrus 3 maadlustreener. 2013. aasta auhinnagalal Spordiaasta Tähed andis Eesti Olümpiakomitee talle auhinna Spordihing 2013. On Tallinna ümbruse koolid ja lasteaiadki maadlema ja liikuma pannud, ta on keskendun spordi ja liikumisharrastuse arendamisele.

Õpilased said näha maailmameistri ja võib-olla juba tulevaste (maailma) meistrite treenereid, enda jaoks täiesti uue spordilala esindajaid ja mis peatähtis, ühtteist ka ise proovida. Üritus oli jätkuks Euroopa Liikumisnädalale, siis orienteerusime Jaen Teäri koostatud radadel ja võtsime mõõtu kergejõustikus ja jooksudes.

Urve Vakker

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.