main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maakonna meistrivõistluste mäng. Alver Kivi

Maakonna meistrivõistluste mäng. Alver Kivi

Saaremaal on 43 korvpalliplatsi

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
24.07.2021
07:45

Eesti Korvpalliliit lõi koostöös Eesti spordiregistriga korvpalliplatside juhendi, mis on abiks korvpalli õueplatside ehitamisel ja renoveerimisel ning mille alusel on võimalik kõikidele mänguplatsidele anda kategooria. Saaremaal on 43 korvpallimänguks sobivat platsi.

Korvpalliplatside kaardistamise ja kategoriseerimisega soovib Eesti Korvpalliliit rõhutada, et iga korv on tähtis, kuid juhtida ka tähelepanu, et platsid vajavad regulaarset hooldust ning anda soovitusi uute korvpalliväljakute rajajatele, et tulevikus vastaksid üha rohkemad neist võistlustingimustele.

„Kogukondade palliplatsid on tihtipeale need kohad, kus noored esimest korda korvpalliga kokku puutuvad ning alaliidu jaoks on oluline, et meie väliväljakud oleksid heas seisukorras ja kasutuskõlblikud. Valminud juhend on tööriist kõigile, kes soovivad oma kogukonda uut platsi rajada ning ka neile, kes soovivad olemasolevaid väljakuid renoveerida,“ sõnas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

Spordikoolituse ja -Teabe SA spordiregistri spordiehitiste peaspetsialist Reele Remmelkoor: “Eesti Korvpalliliidu initsiatiiv spordialaga seotud taristu arendamiseks on igati tervitatav. Spordiregistri keskkond aitab alaliitu andmete kogumisel ja kategoriseerimisel.”

„Soovime jagada kõik korvpalliplatsid kolme kategooriasse, millest vaid neid, kus jooned maas, saab nimetada väljakuks. Kolmas kategooria käsitleb kohti, kus jooned puuduvad ehk vaid korv on üleval,“ selgitas projekti eestvedaja, korvpalliliidu 3×3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on korvpalliplatside kaardistamisel kaasa aidanud üle 150 inimese.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.