main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmas Tali treeningkavasid uurimas. Saaremaa Võrkpalliklubi

Urmas Tali treeningkavasid uurimas. Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi panustab edule Euroliigas

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
13.08.2019
10:29

Lisaks kolme koduse tiitli võitmisele on Saaremaa Võrkpalliklubi seadnud endale oktoobris algaval hooajal üheks tähtsamaks eesmärgiks eduka esinemise Euroliigas ehk CEV Challenge Cupil.

“Me paneme sel aastal suure prioriteedi ka Euroliigale,” ütles meeskonna peatreener Urmas Tali, lisades, et kui kokku saadud seltskond on suuteline kõike tegema ja kõike võitma, siis on kõik asjad võimalikud.

“Saime eelmisel aastal sel tasemel oma vitsad kätte ning teame, mis on võimalik ja mis on selleks vaja, et ka esimesest ringist edasi minna, mis meil eelmisel aastal tegemata jäi. Arvan, et suuresti on küsimus kogemustes ja eurosarjas on see ikkagi väga oluline moment.”

Urmas Tali hinnangul on kindlatel hetkedel ja otsustavate punktide mängimisel olemas teatud seltskond mängijaid, kes suudavad neid olukordi natuke paremini lahendada ning kui see maksab geimi tulemuse või mängu saatuse, siis nii peabki olema.

“Küsimus on selles, kuidas leida sellised mehed, kellel on kogemus ja kindel tahe end ka Euroopa tasemel proovile panna ning ei olda mitte ainult valmis Balti liigaks ja Eesti meistrivõistlusteks,” lausus ta.

Juba eelmisel aastal meeskonda kuulunud Artis Caicsile, Rauno Tammele, Helar Jalale, Mart Toomile, Johan Vahterile ja Harri Palmarile on tänavu rivistuses veel Markus Uuskari, Kuuba nurgaründaja Javier Jimenez, Austraalia keskblokeerija Beau James Graham, Šveitsi sidemängija Reto Giger, Brasiilia diagonaalründaja Daniel Maciel, keskblokeerija Henri Treial ja libero Alari Saar.

“Eks me oleme Hannese (Sepp) ja Märdiga (Pajusalu) seda võistkonda maikuu lõpust juba kokku pannud,” rääkis Urmas Tali. “Vaatasime, kes Eesti poistest olemas olid ja kes meeskonnas võiksid olla, selles mõttes palju üllatusi ei olnud. Küsimus oli ikkagi selles, keda me juurde saame ja kui ei saa, siis keda välismaalt palgata ning see oli kõige suurem küsimus.”

Urmas Tali ütles, et see seltskond kes on kokku saadud on väga hea. Tema sõnul on esmamulje järgi kõik mehed väga positiivse emotsiooniga Saaremaaga liitunud ja valmis võrkpalliplatsil tegusid korda saatma.

“Ma usun, et need mehed on erinevates väga heades liigades ja võistkondades mänginud ning pigem on küsimus selles, kui vara peame mängulise poole ja pildi saavutama,” märkis kolmandat aastat meeskonda tüüriv peatreener.

“Kas kohe 2. oktoobril või võtame tasahilju samm-sammult. See sõltub paljuski esimesest kolmest treeningnädalast, mille järel vaatame, millises konditsoonis mehed on ja kuidas peab nendega käituma hakkama.”

Võrkpalli CEV Challenge Cupil pääses Saaremaa Võrkpalliklubi otse põhiturniirile, kus kohtub Iisraeli klubi Saba Hapoeliga. Tegemist on väga tugeva vastasega, kes eelmisel aastal alistas poolfinaalis kodus meile juba tuttava Poitiersi 3:0 ja kaotas võõrsil kuldse geimiga.

“Teades Iisraeli taset, siis on nad komplekteeritud kolme-nelja leegionäriga. Praegu pole meil nendest nimekirja ja neil meist, seepärast oleme äraootaval seisukohal, aga selle võidu nimel me praegu toimetame,” lausus Urmas Tali.

Peatreener ei osanud öelda, millise tulemusega ta Eurosarjas lõpuks rahule jääks. “Eelmisel aastal olime rõõmsad, kui Gentofte vastu eelringist edasi saime ja siis tundus, et kõik on okei,” lausus ta.

“Aga kokkuvõttes tuleb näidata kvaliteetsest võrkpalli ja ma arvan, et kõik on võimalik. Challenge Cupil ei ole ühtegi vastast, kellega me ei oleks suutelised mängima, küsimus on selles, kuidas mingil hetkel vormis olla.”

Esimene Saaremaa Võrkpalliklubi ja Saba Hapoeli omavaheline mäng peetakse vahemikus 10.-12. detsember kodus, korduskohtumine toimub nädal aega hiljem võõrsil. Paari võitja läheb 16 parema seas vastamisi hispaanlaste Almeiraga või austerlaste Graziga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.