main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidutants võib alata. Irina Mägi

Võidutants võib alata. Irina Mägi

Saaremaa võitis ajaloolise euromängu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
06.11.2018
21:48

Saaremaa Võrkpalliklubi mängis oma ajaloolise esimese Euromängu, kui CEV Challenge Cupi kvalifikatsiooniringi avakohtumises võõrustati Taani klubi Gentoftet, keda võideti raske alguse järel 3:0.

Ootus ja ärevus enne klubi ajaloolist kohtumist oli haaranud nii mängijad, kui publiku. Eeldati, et taanlasi peaks ju ikka võitma, kuid meeskonna senised sooritused ei ole olnud eriti kindlad ja kahtluseuss siiski näris. Kohtumine näitas, et vähemalt kodus suudeti Taani parima vastu oma paremus pärast ebakindlat algust lõpuks siiski kindlalt maksma panna.

“See oli kindlalt meie selle hooaja parim mäng,” ütles kapten Siim Põlluäär. “Olime kõik ühe asja eest väljas ja see oli võiduvõti. Meie jaoks oli see kindlasti uus kogemus ja annab kindlasti tublisti juurde. Saime nende ohtlike meestega hakkama ja anname Taanis endast kõik.”

Kuressaare spordihoonesse kogunenud täistribüünide ees hakkas kohtumine raskelt, taanlased domineerisid ja nad omasid koguni kaheksa geimpalli. Pika geimi lõpetas Rauno Tamme rünnak ja Saaremaa võitis avageimi 34:32.

“Algas jah raskelt, aga sellised mängud on teistsuguse iseloomuga, ühel õnnestub ja teisel mitte, punkt siia sinna ja oleks võinud minna ka teistpidi,” tõdes Saaremaa peatreener Urmas Tali.

Mida mäng edasi seda paremini hakkas toimima rünnak, sidemängija Artis Caics jagas palli erinevatele positsioonidele ja taanlased ei jõudnud blokki paika panna. Hoo said üles Eddi Rivera ja Siim Ennemuist, keskelt pommitas Mihkel Tanila.

Teises geimis haaras Saaremaa kohe initsiatiivi, rünnak oli mitmekülgne ja võit vormistati numbritega 25:20. Kolmas võeti juba 25:15 ning mäng 3:0. “Esimese lõpust mängisime suhteliselt kindlalt,” tõdes Urmas Tali. “See, mis oli selle lõime ära ja mis ei õnnestunud ei õnnestunud, aga samas hoidsime vastuvõtul kõik kontrolli all.”

“Hakkas toimima,” märkis Urmas Tali. “Ega meil ei ole tagasi hoida, kui hakkame taguma, siis on kõik võimalik. On mänge, kus oleme rünnakuga lati alt läbi jooksnud, aga täna oli palli kohati keskele, kohati nelja peale, kohati Põllule seljataha ja mitmekülgsust oli tänu heale servi vastuvõtule palju. Siis oli ka vastaste esimestel tempodel meie mehi raske kinni saada.”

Urmas Tali sõnul on pärast suurtele klubidele kaotamist meeskonnal tõestamist palju, tahetakse näidata, et ega me nii kehvad ei ole ja mäng-mängult oleme juurde pannud. Aga Eurosarja mängud ongi sellised, kus taganemisteed ei ole, kogu aeg on play-off üks kodus ja teine võõrsil ning kui vaja siis kuldne geim otsa.”

Gentofte kanadalasest peatreener Shane Smith ütles, et palju määras pikaks läinud avageim. “Oli raske võitlus ja pärast kaotust oli meestel raske end just vaimselt koguda. Alustasime hästi, mängisime hea esimese geimi, aga pärast läks raskeks. Saaremaa mängis hästi ja tegid rünnakul head skoori, nad leidsid üles rünnakul head kohad. Taanis ootan samasugust mängu, loodame alustada samahästi ja kindlasti anname lahingu.”

Kordusmäng toimub Taanis 13. novembril. “Meil on laupäeval kodus Selveriga mäng, ka need punktid vajavad võtmist. Poisid on mänginud hästi ning seda magusamalt ja vihasemalt tullakse ka meid hammustama,” märkis Urmas Tali.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.