main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmas Tali ootab tõhusat täiendust. Alver Kivi

Urmas Tali ootab tõhusat täiendust. Alver Kivi

Saaremaa VK toob mängijad Kolumbiast ja Austraaliast

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
19.09.2018
19:17

Saaremaa Võrkpalliklubi korraldab laupäeval ja pühapäeval Kuressaares kontrollturniiri Saaremaa Cup, kus osalevad veel Rakvere VK, Jekabpils Luši Lätist ja Raision Loimu Soomest ning lisaks saab näha kahte uut välismängijat.

Saaremaa Cup on võrkpallimeeskondadele viimaseks ettevalmistuseks enne septembri lõpus algavat põhiturniiri. „Võru turniirist jäi väheks ja on vaja veel mängida, et kõik asjad toimima saada,“ rääkis Saaremaa meeskonna mänedžer Hannes Sepp.

Hannes Sepa sõnul näevad fännid sellel turniiril ka kahte uut meest, kelle nimesid ei soovinud ta veel avalikustada. Kuna Markus Uuskari asus teenima kaitseväes, siis toodi tema asemele diagonaalründaja Austraaliast. „Ta on Siim Põlluäärega samal tasemel ja trennis käib neil tuline konkurents,“ rääkis Sepp.

„Meil on testimisel ka üks nurgaründaja, kellega veel lepingut ei ole ja otsustame pärast turniiri kas ta jääb või mitte. Tegu on Kolumbia rahvuskoondise mängijaga. Mees on mitmetes tugevates liigades mänginud ja vaatame kuidas ta täpselt sobib. Samas on veel kaks-kolm varianti õhus. Tahame saada põhimeest, aga väga kõvade meeste hinnad jäävad meile püüdmatuks.“

Hannes Sepa hinnangul on meeskonna komplekteeritust eelmise aastaga ja tänavuste konkurentidega keeruline hinnata, kuna teisi meeskondi pole ta palju näinud. „Palju sõltub nurgamehest, kuidas me ta paika saame,“ tõdes mänedžer, kes hindab tema oskused Tomaš Halandaga samasse klassi ja võib-olla isegi grammi võrra paremaks.

Kui diagonaali positsioonil on Hindrek Pulga lahkumise tõttu taset kaotatud, siis tempo osakonnas on Siim Ennemuisti lisandumisega juurde pandud. Meeskonnas on uued sidemängijad Artis Caics ja Jonathan Omar Rivera Vega. „Nad tõstavad temposse paremini, kui eelmisel hooajal suutis Alexander Tusch seda teha ja nad on võrdsel tasemel,“ lausus Sepp.

Tänavu osaleb Balti liigas 11 võistkonda – 6 Eestist ja 5 Leedust. Kui eelmisel hooajal võitis Saaremaa võrkpalliklubi kõik mis võita andis, siis tänavu on Tartu, Pärnu ja Rakvere oluliselt tugevamad. „Liigatase on viimase kümne aasta võrdseim ja mänguklass kõrgeim,“ leidis Hannes Sepp. „Lätlased on ka juurde pannud, sest RTU võitis Tartus turniiri, Limbaži on saanud täiendusi ja Jelgava on pannud juurde. Liiga taseme ühtlustumine on positiivne.“

Lisaks Balti liigale ja Eesti meistrivõistlustele ootavad Saaremaa meeskonda ees kohtumised EV Challenge Cup’il, kus on avaringis vastaseks Taani klubi Gentofte, vōidu korral minnakse vastamisi Prantsusmaa klubiga Poitiers.

Hannes Sepp ütles, et Taani meister võiks olla meiega samas klassis, aga Prantsusmaa liiga ühe tipuga kerge ei tule. „Neil on eelarve kordades suurem ja kindlasti on prantslased paberil tugevamad. Aga kui sinna jõuame, siis läheme kindlasti lahingut andma,“ märkis Hannes Sepp.

Saaremaa Cupi ajakava laupäev: 12 Jekabpils Luši (Läti) – Raision Loimu (Soome), 13.30 Saaremaa VK –  Rakvere VK, 16 Rakvere VK – Jekabpils Luši (Läti), 17.30 Saaremaa VK – Raision Loimu (Soome). Pühapäev: 11 Raision Loimu (Soome) – Rakvere VK, 12.30 Saaremaa VK – Jekabpils Luši (Läti).

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.