main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võib rõõmustada, esimene võit on käes. Alver Kivi

Võib rõõmustada, esimene võit on käes. Alver Kivi

Saaremaa sai Milano vastu esimese võidu juba kätte

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
26.02.2020
15:39

Saaremaa Võrkpalliklubi võttis CEV Challenge Cupi veerandfinaalis Milano Powervolley vastu esimese võidu, kuna keeruliste läbirääkimiste tulemusena mängitakse mõlemad kohtumised Kuressaares ning vastamisi ollakse 4. ja 5. märtsil. 

Algselt pidi esimene kohtumine Milano Powervolley ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel mängitama Itaalias 26. veebruaril, kuid koroonaviiruse leviku tõttu seal paraku mängida ei saanud. Kui korduskohtumise kuupäev 4. märts Kuressaares oli juba varem paigas, siis läbirääkimistel oli esimene mäng. Ehk siis kus, millal ja kes kannab kulud?

Kahepoolsetel läbirääkimistel olid vastamisi üks väike, kuid südikas Saaremaa klubi Eestist ja üks Itaalia tippliiga tugevamaid, maailma 15 parema hulka kuuluv Milano Powervolley. Võiks ju öelda, et asja olid omavahel klaarimas Taavet ja Koljat ehk siis seis tundus ebavõrdne.

“Ei oskagi öelda, kas tegu on itaallaste eripära või kultuuriga või arvasid nad, et meiesugust väikest klubi saab suruda, aga asjad päris nii ei läinud nagu Milano juhid olid arvestanud,” rääkis Hannes Sepp.

Palju oli asjaajamist ka Rahvusvahelise Võrkpalli Liiduga, sest juhul, kui klubid kokkuleppele poleks jõudnud tulnuks vastavalt reeglitele korraldada mäng rahvusvahelise organisatsiooni poolt mõlema meeskonna jaoks neutraalses kohas.

“Ütleks nii, et kindlasti ei ole me nende jaoks enam tundmatu klubi ja meist teatakse oluliselt rohkem, kui mõnest teisest samas sarjas mängivast klubist,” märkis Hannes Sepp. “Aga samas ootaks, et organisatsioon võtaks selles olukorras rohkem vastutust ja oleks otsustamisel enesekindlam ja võimekam.”

Hannes Sepa sõnul oli suhtlemisel abiks ka CEV asepresident ja Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur, kellega ka nõu peeti ja teemat arutati, kuid lõplikust otsustamisest ta ennast taandas.

“Neutraalsel pinnal mängimine toonuks mõlemale klubile lisakulusid,” põhjendas Hannes Sepp muude võimaluste otsimist. “Kuna ka mängu korraldamine on klubile samuti seotud kulutustega, siis meie soov oli jagada need Kuressaares mängitava teise kohtumise puhul itaallastega. Sellised mängud on kogu Eesti võrkpalliüldsusele tõeliseks maiuspalaks, saame saali rahvast täis ja loome mänguks suurepärase atmosfääri. Meil oli mille nimel pingutada.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.