main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa saab kaasaegse maadlusmati

Kategooriad: maadlus
Autor: Alver Kivi
28.02.2019
08:06

Orissaares, Leisis ja Muhus tegutsev MTÜ Kononkonn saab käesoleval nädalal kaasaegse maadlusmati, mille ostmist rahastas Taiwani kultuuri saatkond läbi oma Missiooni Riias.

„Kurtsin oma muret koolivend Kalle Laanetile ja rääkisin talle, et Saaremaa on ainuke maakond, kus ei ole täismõõtmetes maadlusmatti,“ lausus MTÜ Kononkonn juht ja maadlustreener Tiit Uspenski. „Ja siis viis Laanet mind ühel hetkel kokku Taipei kultuurisaatkonna esindajaga Riias. Kirjeldasin neile mis meil siin toimub ja hiinlased otsustasid meid toetada.“

6600 eurot maksev 12X12 meetri suurusel rahvusvahelise litsentsiga maadlusmatil saab edaspidi korraldada kõrgetasemelisi võistlusi. Matt on hetkel veel Tallinnas, sest siin pole laoruume kuhu seda hoiule panna. Nii on see esialgu pigem selleks, et saaks võistlusi korraldada.

Tiit Uspenski juhendamisel tegeleb maadlusega Orissaares 22, Leisis 10 ja Muhu lasteaias 10 last. „See arv võiks suurem olla, aga puuduvad tingimused,“ märkis treener, kelle sõnul on vaja treeningute jaoks veel spetsiaalseid maadlusnukke. „Lastel on neid harjutamiseks vaja, sest kui sa üksteise peal hakkad võtteid õppima, siis on see haiget saamise tõenäosus väga suur. Nukk maksab umbes 300 eurot tükk ja need peavad olema erineva suurusega. Eks me peame sellega tegelema, sest nukud on olemas. Paraku ei ole meie Eesti oma nii hea kvaliteedigaja Poola omad on palju paremad. Küsimus on alati rahas, aga tegeleme sellega.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.