main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa rallil stardib rahvusvaheline seltskond

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
06.10.2021
08:56

8. ja 9. oktoobril sõidetaval Saaremaa rallil osalevad kaheksa riigi rallimehed.

Saaremaa teedel on tänavu riikidest kohalike sõitjate kõrval esindatud Leedu, Läti, Venemaa, Soome, Poola, Suurbritannia ja Ukraina rallimehed. Kokku selgitatakse parimad üheksas erinevas võistlusklassis.

Ralli üks peakorraldajaid Villi Pihl ütles, et osalevate riikide arv ei ole korraldajate jaoks primaarne ja prioriteet on ikkagi võidusõit. „Aga me kogume kõigilt võistlejatelt tagasisidet ja selleks on neil täitmiseks ka vastav ankeet. Võistluste koha pealt on kriitikat suhteliselt vähe,“ märkis ta.

Teine peakorraldaja Ivo Uustulnd lisas, et samas näitab osalevate riikide hulk seda, et üritus mida saarlased korraldavad on jätnud kõigile positiivse mulje ja siia soovitakse sõitma tulla. „Positiivseim on see, kui mees on end järgmisel aastal taas kirja pannud ja järelikult talle meeldis,“ leidis ta.

Võistlejaid on ees ootamas ajaloo üks pikimaid Saaremaa rallisid, kus kahe võistluspäeva jooksul tuleb rallimeestel ja -naistel läbida kokku 14 kiiruskatset, millest vaid 4 on korduvad. Raja pikkuseks on sel aastal planeeritud 513,14 kilomeetrit, millest lisakatsed moodustavad 132,02 kilomeetrit.

Villi Pihl ütles, et tänavune ralli on varasematest selles mõttes erinev, et esimese päeva neli katset on kõik asfaldil. „Uusi katseid leida ei ole üldse lihtne,“ tõdes ta. „Päris paljud teed on pandud mustkatte alla, aga need peavad korralikult maha istuma ja selleks, et nad võistlusvalmis saaks läheb aega ja vahepeal mõned alternatiivid leidma. Undva ja Kaugatoma jäävad kindlasti ajalooliselt kruusa kattega. Seal mere ääres keegi vaevalt mustkatet paneb.“

Ivo Uustulndi sõnul on poisid Saaremaal väga palju ringi sõitnud ja kui keegi tuleb katse osas mõne uue ideega ja kaardi peal seda kohta näitab, siis nad teavad juba peast, mis seal on, mis sinna on võimalik teha ja mida sinna ei ole võimalik teha.

„Loomulikult sõidavad rajameistrid palju läbi ja tuleb palju infot erinevate inimeste käest,“ lausus ta. „Kes sõidab metsaveoautoga ja ütleb, et kuule seal on ägedad kohad, aga küsimus on selles, kas sellest ühest lõigust saab kokku kiiruskatse ja see nõuab tegemist.“

Ivo Uustulnd ütles, et on ka kohti, kus kogukonna esindajad pöörduvad ise korraldajate poole ja soovivad, et just nende juurest ralli läbi läheks. „Üks selliseid kohti on Metsküla, aga seal tehti paar aastat tagasi teeremont ja üks lõik sellest katsest on garantii all, mis tähendab, et me ei saa sinna peale minna,“ selgitas korraldajad, kuid lisas, et kui tulevad ettepanekud, siis vaadatakse need kindlasti üle.

„Mõnes kohas saab kiiremini kokkuleppele ja mõnes kohas läheb ka kaugem aega. Seatakse oma tingimused ja saame teha erinevaid kompromisse. Publiku lemmik on läbi aastate olnud ikka linnakatse.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.