main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa ralli lõpetab taas meistrivõistluste hooaja

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
22.05.2020
08:34

Eesti autoralli meistrivõistlustel pole tänavu jõudnud veel toimuda ühtegi etappi, aga Eesti Autospordi Liit loodab veel tänavu läbi viia neljast etapist koosneva meistrisarja, vahendab autoleht.ee.

Meistrivõistlustega on praeguse seisuga kavas algust teha juuli algul toimuva Viru ralliga, aga täpsemalt saab plaan paika järgmise nädala teisipäeval toimuval Eesti Autospordi Liidu rallikomitee koosolekul.

Kuldar Sikk, EALi rallikomitee esimees: „Viru ralli korraldajad üritavad oma võistluse läbi viia 4. juulil ja seejärel on kavas EALi poolt korraldatav võistlus, mis toimuks kas 24.-25. juulil või 7.-8. augustil. Lõuna-Eesti ja Saaremaa rallid toimuksid oma algsetel kuupäevadel ehk siis 28.-29. augustil ja 9.-10. oktoobril. Samas ei saa muidugi ükski korraldaja hetkel midagi kindlat öelda, sest näiteks Saaremaal on täna majanduslikult raske olukord, ja nemad ütlevad oma lõpliku otsuse ralli toimumise kohta välja hiljemalt jaanipäevaks. Lisaks ei oska keegi praegu ennustada, milline on sügisel olukord viiruse levikuga. Aga samas oleks meil vähemalt nelja etappi vaja, sest M-Sport võistkonna ja Pirelli poolt toetatud Estonian Junior Challenge sarjas on üheks tingimuseks etappide arv.”

Kuna valitsus on kehtestanud välitingimustes toimuvatele üritustele 1000 pealtvaataja piirangu, siis peavad ka spordiüritused seda reeglit järgima, mis rallivõistluse puhul võib osutuda muidugi keeruliseks.

„Kavas on seda reeglit kohandada võistlustele sel moel, et pealtvaatajaid lubatakse vaid ühele kiiruskatsele ja kindlasse kohta,“ seletas Kuldar Sikk. „Viru rallil on selleks kohaks ilmselt Kehala krossirajal toimuv katse ja ülejäänud kiiruskatsetele pealtvaatajaid ei lubata. Kindlasti jälgime valitsuse kui ka terviseameti juhtnööre ning nii korraldajad, võistlejad kui ka pealtvaatajad peavad arvestama uue reaalsusega ja sellega kaasnevate piirangutega.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.