main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Naiskond medalitega. Saaremaa Võrkpalli Liit

Naiskond medalitega. Saaremaa Võrkpalli Liit

Saaremaa naiskond tegi pronksivõiduga ajalugu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
28.04.2019
19:39

53 aastase vaheaja järel taas Eesti võrkpallimeistrivõistluste medali Saaremaale toonud naiskonna juhid loevad sellega sportliku eesmärgi täidetuks, kuid edasised plaanid on esialgu lahtised.

Saaremaa naiskonna juht Kristi Põld ütles, et pronksmedalite puhul võib kõiki asjaosalisi kindlasti õnnitleda. “Aga see, et me naiskonnaga üldse meistriliigasse läksime on suur saavutus. Kui mõelda, et me alustasime rahvaliigas ja mängisime mitu hooaega esiliigas, siis on see olnud suur samm,” märkis ta, lisades, et kindlasti on see olnud kõigile suur kogemus ning mängijad nägid, mis on meistriliiga ja millisel tasemel seal mängitakse.

Naiskonna pronksmedalitele tüürinud peatreener Peeter Vahtra ütles, et kuna Saaremaa osales üle aastakümnete taas kõrgtasemel, siis sai enne hooaega võetud eesmärgiks medal ja see ülesanne sai täidetud, kuigi samas ei olnud finaal ka üldse kaugel.

“See, et me poolfinaalis TalTechile nii valusalt kaotasime ja napilt välja jäime kriibib kindlasti nii mind, kui mängijaid,” tunnistas ta. “Eks me olime läbi hooaja tõestanud, et suudame neid rohkem võita, kui kaotada. Paraku ei oska öelda, kuidas oleks läinud finaalseeria, sest Tartul on tugev naiskond.”

Peeter Vahtra hinnangul jäi kokkuvõttes kõik kehva servi vastuvõtu taha, mis just otsustaval momendil totaalselt ära kukkus. “Kindlasti andis siin tunda asjaolu, et mitmed mängijad ei olnud varem liigas mänginud, see oskus tuleb aastatega. Aga mängijad püüdsid ja korda mõõda suutsid kõik naised hästi mängida ja siis jälle tegutsemises laguneda,” leidis peatreener.

Peatreeneri sõnul oli naiskonnal headel päevadel mitmekülgne rünnak, kollektiivne kaitse toimis ja ka pall servil lendas. “Meie tugevuseks hea kollektiiv ja suurepärased inimesed,” märkis ta. “Läbisaamine oli väga hea ja üksteist toetati, kuna kõik käivad tööl ja on pereinimesed. Sisekliima oli väga hea.”

Erinevalt teistest koos harjutavatest naiskondadest treenis Saaremaa Tallinnas ja Kuressaares. Peeter Vahtra sõnul ei olnud see tema jaoks keeruline, kuna kollektiiv oli super. “Võtsime seda asja rahulikult. Kui teised võistkonnad saavad olla koos 24/7, siis meil õnnestus see üksikud korrad. Nii oli ja üritasime endast anda parima,” selgitas peatreener.

Samas ei osanud Peeter Vahtra öelda, kas parem tulemus jäi ikkagi kokkuvõttes selle taha. Ta tõdes, et treeningute kvaliteedi saaks kindlasti paremaks, sest probleemid tulevad tavaliselt just pisiasjades.

Kuidas aga edasi, kas meistriliigas, kui siis kellega ja kas Peeter Vahtra juhendamisel? Kristi Põld nendele küsimustele esialgu vastata ei osanud, kuid märkis, et paljuski sõltub see sellest, kui palju on kohalikke naisi valmis kaasa tegema.

“Eelmisel aastal olid algul ainult Janne Järvalt ja Cristin Lepp, hiljem tuli juurde Andra Vabar ning hakati otsima lisajõudu mandrilt. “Pean kuulama ära ka naiste soovid ja vaatama, kui suures osas saame oma jõududega hakkama ja kui palju on vaja mandrilt lisa tuua. Ka liiga ja peatreeneri osas on kõik esialgu lahtine. Otsuse peab tegema septembris,” märkis ta.

Peeter Vahtra ütles, et klubi järgmiste sammude kohta ei oska tema midagi öelda. “Kõik asjad peavad olema läbiräägitavad ja siin peab ütlema oma sõna ka Võrkpalli Liit, aga nii meeldivate inimestega on ääretult meeldiv koos töötada,” rääkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.