main banner
Saaremaa Spordisõber logo
SMS regatt 2017 Laser 4.7 finaali start. Riina Ramst

SMS regatt 2017 Laser 4.7 finaali start. Riina Ramst

Saaremaa Merispordi Seltsi regatil saab avastardid purjetamise meistrivõistluste sari

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
25.05.2018
08:15

Reedest pühapäevani Roomassaares toimuv Saaremaa Merispordi Seltsi regatt on traditsiooniliselt EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapiks paadiklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 ning purjelauaklassidele Techno 293, RS:X ja Formula.

Võistlusel stardib ligi paarsada sportlast, kelle seas eestlastele on konkurentsi pakkumas hulganisti lätlasi. Kõige arvukamalt on regatil esindatud noorimate purjetajate klass Optimist. Meie olümpiapurjetajatest on aga Roomassaares võistlemas RS:X purjelaual seilav Ingrid Puusta.

Klasside Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva lõunani merel purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st sadama lähedal toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat reedest pühapäevani peetavatest fliidisõitudest. Ligi saja osalejaga Optimist klassis jagatakse võistlejad kahte gruppi. Reedel toimuvate kvalifikatsioonisõitude alusel pääsevad 45 paremat võistlejat kuldgruppi ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Reedeste ja laupäevaste sõitude tulemusel pääsevad hõbegrupi kolm paremat võistlejat pühapäevaks kuldgruppi.

Võistlused avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas pidulikult Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Priit Kuusk, Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask ja Saaremaa valla esindaja.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Pühapäeval toimuvaid finaalsõite kommenteerivad huvilistele kaldal Saaremaa spordiajakirjanik Alver Kivi ja purjetaja Juhan Kolk.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:

1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18

3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil

4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18

5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er

6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er

7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard

8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7

9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.