main banner
Saaremaa Spordisõber logo




95. Juubeli puhul heisati klubi lipp ka vallavalitsuse hoonele. SMS

95. Juubeli puhul heisati klubi lipp ka vallavalitsuse hoonele. SMS

Saaremaa Merispordi Selts tähistab taasasutamise aastapäeva

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
24.03.2022
08:53

Saaremaa Merispordi Seltsi taasasutamine toimus 24. märtsil 1992 kolhoosi „Saare Kalur“ kontoris. SMS-i esimeseks sõjajärgseks kommodooriks valiti Mart Tamm ja asekommodooriks Tiit Sarapuu. Nasva Jahtklubi sadamakapteni tasulise töökoha sai Meelis Saarlaid.

„SMS-i taasloomine oli kollektiivne initsiatiiv,“ märkis Mart Tamm kodulehe vahendusel, lisades, et muidugi oli vähem ja rohkem aktiivseid inimesi. „Kaarel Niine kindlasti toetas seda, siis isegi Kalle Koov, kes oli initsiaatorite hulgas, kuid hiljem pole ta siin aktiivne olnud ja pole ka enne eriti olnud, aga sel hetkel oli. Siis oli seal ka Margus Hiet, Meelis Saarlaid jt., gruppi kuulus umbes paarkümmend inimest.

1926. aastal loodud Saaremaa Merispordi Seltsi ehk SMS-i vaimsust olid paljud purjespordiga seotud isikud pikal nõukogude võimu perioodil eneses alal hoidnud. Sisuliselt tähendas see, et nõukogude ajal ühtelugu vahetunud spordiorganisatsioonide alluvuses tegutsedes püüti siiski niipalju kui võimalik meeles hoida seda, kuidas kunagi SMS-i päevil elu jahtklubis oli käinud.

Saaremaa Merispordi Seltsi eesmärk jäi samaks, mis 1926. aastal loodud klubil, ehk seltsielu ja avamerepurjetamise edendamine. Noorte purjetamist ei planeeritud esialgu juhtima hakata.

Täna on Saaremaa Merispordi Seltsi missioon olla parim purjetamise, sh jääpurjetamise arendamise ja kandepinna laiendamisega tegelev meresõiduhuvilisi ning harrastajaid ühendav klubi, mis ühendab praegu 152 liiget ja 60 noorpurjetajat.

„Pole meil häda midagi,“ tõdes kommodoor Priit Kuusk. „Noori purjetajaid ja jahte võiks muidugi rohkem olla. Lapsi käib meie tegemiste juurest palju läbi ja ka täiskasvanud olid kunagi entusiastlikumad ning suuri jahte oli rohkem. Täna võistlusjahte enam niipalju pole, sest purjetatakse rohkem oma lõbuks.“

Klubi visioon on olla aktiivne, kasvava liikmeskonnaga, kõiki purjetajaid ja meresõiduhuvilisi ühendav klubi, mis kaasab aastaringselt oma tegevusse ka harrastajate pereliikmeid, lapsevanemaid ning kogukonda.

Sõltumata oma taustast saavad noored purjetamise algteadmisi ning tegeleda võistluspurjetamisega kõrgel tasemel. Korraldatakse nii Eesti-siseseid, kui ka rahvusvahelisi võistlusi ja lüüakse ka ise kaasa erinevate võistlusklasside võistlustel. Laiendatakse koostöös Saaremaa haridusasutuste ja kogukonnaga pidevalt purjetamise kandepinda. Seltsi laevastik kasvab ja populaarsed avamereregatid külastavad uusi sihtsadamaid.

„Valmistume juba uueks hooajaks,“ märkis Priit Kuusk. „Kevadised tööd jahtide vettelaskmiseks on käimas, ees ootavad uued ettevõtmised kuhu püüame kaasata rohkem ka matkapurjetajaid ja võimalusel ja mootorpaadi omanikke.“

Priit Kuuse sõnul klubi liikmetel uusi ideid jagub ja kes üritustel on osalenud on ka üldjuhul rahule jäänud. „Kui leiaks nüüd veel ka ühe tubli sponsori, kes klubi toetaks, siis võiks juba täiesti rahule jääda,“ tõdes kommodoor.

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.