main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidupunkt on käes. Irina Mägi

Võidupunkt on käes. Irina Mägi

Saaremaa lõi liidrite duellis Pärnut

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
04.02.2018
19:59

Pärnusse sõitnud sajakonna fänni toetusel alistas Saaremaa võrkpalliklubi liidrite duellis võõrustajad 3:1, millega tõusti taas liidripositsioonile ja tehti suur samm põhiturniiri võidu suunas.

“Meie stabiilsus oli täna parem,” märkis meeskonna peatreener Urmas Tali. “Robert Juhnevics tegi Pärnu poolel küll väga hea mängu ja tagus seal üksinda, aga teistega saime enam-vähem hakkama.”

Urmas Tali hinnangul mängis Saaremaa täna võistkondlikumalt, välja arvatud Halanda, kes võttis enda peale rohkem rünnakukoormust, meeskonda alt ei vedanud ja täitis liidrirolli korralikult.

Pärnu võrkpalliklubi saarlasest sidemängija Markkus Keel ütles, et Saaremaa mehed lõid head servi ja sellega jäädi surve alla. “Meie neile sellist survet vastu ei suutnud panna,” tõdes ta. “Nad said ajada täna hästi palju palle meie vastu ja see õnnestus kogu aeg. Eks see oli tingitud ka nende heast vastuvõtust.”

Vahetused tõid murrangu

Saaremaa meeskonnal õnnestus mäng enda kasuks pöörata eeskätt tänu pikemale pingile.  Peatreener saatis algkoosseisus väljakule Alexander Tuschi, Mihkel Tanila, Rauno Tamme, Hindrek Pulga, Tomaš Halanda ja Konstantin Rjabukha. Tasavägist mängu jagus seisuni 13:13, siis said saarlased ette ja Halanda vormistas lõppskoori 25:22.

Teises geimis jäädi hätta Toms Švansi servidega ning peagi avastati end 8:12 ja 14:20 kaotusseisus. Tamme asemele tuli Helar Jalg ja Hindrek Pulga vahetas välja Siim Põlluäär. Vahet õnnestus vähendada seisuni 21:23, kuid kaotusnumbrid olid ikkagi 21:25.

Kolmandas geimis jäi väljakule Siim Põlluäär ja Mihkel Tanila asemel tuli mängu Matej Hukel. Pärnakad võimalust ei saanud, saarlaste ja võidunumbrid 25:17. “Kaotasime korraks initsiatiivi, vahe tuli sisse ja sellises mängus 5-6 punktilist kaotusseisu enam tagasi ei mängi. Keskelt me ei löönud ja oli vaja leida, kes sellega hakkama saaks,” põhjendas Tali vahetusi.

Kolmandas tuli Tanila asemel sisse Matej Hukel ja hakkas tulema. Saarlased said ette 21:11 ja Ryabukha lõi võiduks 25:17. “Hukel ajas natuke näppusid vahele ja otsustavad blokipunktid saime kätte,” selgitas Urmas Tali.

“Jalg lööb neid raskeid palle natuke teistsuguse käekirjaga kui Tamme ja see muudab vastase blokitaktikat. Ega ta millegi väga hiilgavaga hakkama ei saanud, aga lõpuks lõi küll 13-st 6 ära, kuigi oleks pidanud parem olema.”

Markkus Keel ütles, et kolmandast geimist läks raskeks. “Hakkasime võrgust kaugele jääma, ründajatel läks keerulisemaks ning nad pidid kahese bloki vastu lööma,” märkis sidemängija. “Nii see hakkas vaikselt kripeldama ja kripeldama. Lõpuks võeti jõuga ära, nad olid meist täna tehnilisemad.”

Stabiilsus sai määravaks

Neljandas jagus tasavägist mängu seisuni 17:17, siis saadi Siim Põlluääre servidest ette 20:17 ja geim võideti 25:21. “Oli teada, et mäng tuleb kõvema iseloomuga, aga kokkuvõttes sai määravaks see, et me ei teinud suuri mõõnasid,” leidis Umas Tali.

Markkus Keel tõdes, et Saaremaa pink oli pikem. “Tegime ka ühe vahetuse ja tõime Märt Tammearu sisse, aga see ei õnnestunud,” lausus ta. “Ei tea kas täismaja ees poisil jalg natuke värises. Aga eks ta kahju on, sest tänavusel aastal on põhiturniiri võit suure tähtsusega. Muidugi on Saaremaal ka täitsa hubane saal ja ei saa siin veel kellelegi midagi kaela riputada, palju mänge on veel ees.”

Ka Urmas Tali ütles, et finaalturniirist on veel vara mõelda. “Me tegeleme igapäevaselt treeningprotsessiga ja mängudeks valmistumisega, püüame ennast segavatest faktoritest eemal hoida,” lausus ta. “Meil on mängida veel tugevate vastastega ja peame minema iga mäng järjest paremaks. Las klubi tegeleb selliste probleemidega.”

Saaremaa resultatiivsemad olid Tomaš Halanda 19 ja Siim Põlluäär 12 punktiga. Pärnu poolel jäi Kevin Saare arvele 5 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.